- Główna
- Zawory odcinające
- Zawory tarczowe
Zawory tarczowe

Zawór obrotowy (zawór tarczowy) to rodzaj zaworu, w którym element roboczy wykonany jest w postaci dysku.
Tarcza jest zamocowana na osi wału prostopadłej do ruchu medium technologicznego. Wał jest bezpośrednio wysuwany i łączony z napędem (pokrętło-dźwignia).
Zawory talerzowe służą do blokowania przepływu medium w rurociągach niskociśnieniowych o dużej średnicy. Zawory talerzowe stosowane są głównie jako urządzenia odcinające (tam, gdzie nie ma ścisłych wymagań dotyczących uszczelnienia środowiska pracy).
Wybór według parametrów
Materiał obudowy: AISI 304 stal nierdzewnaOczyścić
Na stanie
Kod: 1042546
| Średnica przyłącza, DN | 250 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
1 929 zł
Na stanie
Kod: 1042538
| Średnica przyłącza, DN | 40 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
218 zł
Na stanie
Kod: 1042544
| Średnica przyłącza, DN | 150 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
752 zł
Na stanie
Kod: 1042543
| Średnica przyłącza, DN | 125 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
629 zł
Na stanie
Kod: 1042540
| Średnica przyłącza, DN | 65 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
266 zł
Na stanie
Kod: 1042545
| Średnica przyłącza, DN | 200 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
1 328 zł
Na stanie
Kod: 1007544
| Średnica przyłącza, DN | 80 |
| Producent | BTS Engineering |
| Materiał | AISI 304 stal nierdzewna |
| Temperatura (max), C | 130 |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
277 zł
Na stanie
Kod: 1042187
| Średnica przyłącza, DN | 250 |
| Sygnał sterujący, mA | 4-20 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Tak |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
9 137 zł
Na stanie
Kod: 1042556
| Średnica przyłącza, DN | 200 |
| Sygnał sterujący, mA | 4-20 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Tak |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
7 981 zł
Na stanie
Kod: 1040099
| Średnica przyłącza, DN | 350 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
6 357 zł
Na stanie
Kod: 1042541
| Średnica przyłącza, DN | 80 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
293 zł
Na stanie
Kod: 1042674
| Średnica przyłącza, DN | 150 |
| Sygnał sterujący, mA | 4-20 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Tak |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
6 811 zł
Pod zamówienia
Kod: 1040100
| Średnica przyłącza, DN | 300 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
4 062 zł
Pod zamówienia
Kod: 1040101
| Średnica przyłącza, DN | 250 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
1 892 zł
Pod zamówienia
Kod: 1040102
| Średnica przyłącza, DN | 150 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
737 zł
Pod zamówienia
Kod: 1040103
| Średnica przyłącza, DN | 125 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
616 zł
Pod zamówienia
Kod: 1040104
| Średnica przyłącza, DN | 100 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
504 zł
Pod zamówienia
Kod: 1004718
| Średnica przyłącza, DN | 65 |
| Producent | BTS Engineering |
| Materiał | AISI 304 stal nierdzewna |
| Temperatura (max), C | 130 |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
176 zł
Pod zamówienia
Kod: 1041384
| Średnica przyłącza, DN | 200 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
1 302 zł
Pod zamówienia
Kod: 1041385
| Średnica przyłącza, DN | 80 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
288 zł
Pod zamówienia
Kod: 1041386
| Średnica przyłącza, DN | 65 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
261 zł
Pod zamówienia
Kod: 1041387
| Średnica przyłącza, DN | 50 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | 0°C + 120°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
214 zł
Pod zamówienia
Kod: 1042539
| Średnica przyłącza, DN | 50 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
218 zł
Pod zamówienia
Kod: 1042542
| Średnica przyłącza, DN | 100 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
514 zł
Pod zamówienia
Kod: 1042192
| Średnica przyłącza, DN | 200 |
| Producent | BTS Engineering |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 0,6 |
| Typ połączenia | międzykołnierzowy |
1 159 zł
Pod zamówienia
Kod: 1042673
| Średnica przyłącza, DN | 100 |
| Sygnał sterujący, mA | 4-20 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Tak |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
6 712 zł
Pod zamówienia
Kod: 1043377
| Średnica przyłącza, DN | 50 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Nie |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
1 594 zł
Pod zamówienia
Kod: 1043378
| Średnica przyłącza, DN | 50 |
| Sygnał sterujący, mA | 4-20 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Nie |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
4 428 zł
Pod zamówienia
Kod: 1043380
| Średnica przyłącza, DN | 80 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Nie |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
1 819 zł
Pod zamówienia
Kod: 1043381
| Średnica przyłącza, DN | 100 |
| Producent | BTS Engineering |
| Zabezpieczenie przeciwwybuchowe | Nie |
| Temperatura pracy | -60°C + 260°C |
| Ciśnienie nominalne, Mpa | 1,6 |
2 200 zł



























































































































































