- Головна
- Інжинірингові послуги та обладнанняВакуум-випарні апаратиДекантерні центрифуги, сепараториДробарки для подрібнення злакових культур в процесі приговування кормів, борошна, виготовлення етанолуКонтрольно-вимірювальні прилади, датчики, витратоміри для автомітизації виробництваПроектування, будівництво спиртзаводу, БРУСпіральний, кожухотрубний теплообмінникСушарки промисловіТвердопаливні котлиФерменти, дріжджі спиртові, антисептики для виробництва спиртуЕнергетичний аудитПарові промислові котли
- Твердопаливні котли
- Комбіновані твердопаливні котли Ретра-4М
Комбіновані твердопаливні котли Ретра-4М

Потужністю від 25 до 2000 кВт!
Твердопаливний котел Ретра-4М - це конструкція з міцної листової сталі, котел з системою автоматизованої подачі палива.
Працює у двох режимах:
- Ручна подача палива (дерево, вугілля, брикет і т.д.). Завантаження палива відбувається через спеціальний люк. Процес ефективного згоряння палива в топці відбувається завдяки інтенсивній подачі повітря по периметру камери. При цьому утворюється "повітряний кокон" навколо палива. Газ не згорів у топці через нестачу повітря догоряє завдяки подачі вторинного повітря, забезпечуючи високий коефіцієнт корисної дії.
- Автоматична подача палива (пелети, вугілля фракцією до 15 мм, тріска, лузга). Завантаження палива здійснюється автоматично з бункера гвинтовим шнеком (наводиться в дію мотор-редуктором) до пелетного пальники. Максимально ефективне згорання палива в пелетному пальнику відбувається завдяки обдуву повітрям вентилятором. Робота шнекового транспортера і вентилятора контролюється мікропроцесорним терморегулятором.
Конструктивні особливості
- Дві топки - верхня для спалювання сировини великих розмірів, нижня - для спалювання з допомогою ретортного (пелетного) пальника дрібного палива;
- робота в ручному та автоматичному режимах;
- збільшений об'єм бункера забезпечує безперервну роботу котла до 3-5 діб;
- подвійний захист від загорянь у подаючому шнеку.
Принцип роботи автоматики
Під час і після завантаження автоматикою необхідної порції палива до пальника, вентилятор інтенсивно нагнітає повітря для досягнення стабільної температури горіння. Цей цикл повторюється поки температура води в котлі не підніметься до заданих терморегулятором значень. Після цього автоматика переходить в режим горіння. При падінні температури до заданого мінімального рівня (рекомендується: 40-45 °C) знову відбувається автоматичне завантаження палива з бункера і включення вентилятора і цикл роботи котла повторюється.
У разі досягнення температури встановленого максимального рівня (рекомендується: 85-90 °C) автоматика відключає подачу палива і вентилятор переходить в стан підтримки.
Також терморегулятор здатний управляти роботою насоса центрального опалення відповідно до заданих параметрів.