2025 — Новини

Мембранні насоси серії DP турецького виробника Diapump – це насоси, що приводяться в дію за допомогою стисненого повітря. Стиснене повітря потрапляє в пневморозподільчий блок який почергово направляє тиск повітря в повітряні камери, і примушує мембрану здійснювати зворотно-поступальні рухи, внаслідок чого змінюється об’єм робочої (продуктової) камери і відбувається процес перекачування.
Ці насоси в матеріальному виконанні з пластику - PP, PVDF можуть перекачувати доволі агресивні рідини, як то сірчана кислота, азотна, соляна, суміш кислот, гальванічні розчини тощо. Крім того, конструкція насоса дозволяє перекачувати рідини з певним вмістом твердих домішок залежно від типорозміру насоса.
Робочий тиск насоса по продукту умовно вважають на одну одиницю меншим ніж тиск повітря, що подається на нього. Максимальний тиск повітря становить – 7 бар, відповідно продукт можна подавати під тиском біля 6 бар. Технічно правильним буде все ж таки керуватись робочим графіком насоса, який приведений в каталозі для кожної моделі.
На графіку червоними лініями зображено тиск повітря, кривими чорними лініями витрату повітря. На перетині цих ліній, відповідно, можна побачити який тиск і витрату продукту ми отримаємо при вхідному тиску і витраті повітря.
Не дивно, що такі властивості насоса спонукають інженерів, технологів задіяти це обладнання для фільтрації в різноманітних технологічних процесах.
Але при використанні мембранного насоса для фільтрування, слід уважно підійти до розрахунку тиску та зважати на принцип роботи насоса.
По перше – мембранний насос має пульсуючу подачу, і без використання спеціальних демпферів , фільтр буде зазнавати невеликого гідроудару при кожному русі мембрани, що може значно зменшити строк служби фільтра.
По друге – при забрудненні фільтра росте протитиск в лінії подачі продукту, і це може призвести до повної зупинки насоса.
Висновок – використання мембранних насосів у фільтрувальних системах можливе і ефективне, при умові правильного підбору і розрахунку обладнання та складності або неможливості використовувати інші насоси. В іншому разі потрібно надавати перевагу відцентровим хімічним насосам, насосам з магнітною муфтою , нержавіючим відцентровим насосам.
13 липня 2025
Підбір діаметрів труб, що підключаються до насоса

Головними параметрами практично будь якого насоса без сумніву є об’ємна витрата (в кубах за годину, літрах за хвилину, галонах за хвилину тощо) і тиск який він створює (або вакуум, якщо це вакуумний насос).
Звісно виробник надає технічні характеристики насоса і гарантує, що насос може забезпечити вказані параметри. Ці параметри приведені в каталогах, технічних брошурах виробника, а також написані на маркувальній табличці (шильдику) конкретного насоса.
Крім інформації про гідравлічні параметри (максимальну подачу, максимальний тиск або це можуть бути номінальні параметри) на маркувальній табличці вказується потужність електродвигуна та його параметри.
Але часто «непоміченими» є діаметр патрубків, діаметри під’єднання насоса до системи в якій він працює (в англомовному варіанті «Inlet» і «Outlet»).
На перший погляд все просто – які діаметри приєднання вказані на насосі, такі труби і потрібно підключати. Насправді, це здавалось би логічне твердження є помилковим і в майбутньому може спричинити багато проблем при експлуатації системи поливу, циркуляції чи водопостачання.
Слід розуміти, діаметри труб, що підключаються до насоса потрібно визначати гідравлічним розрахунком. Це єдино правильний варіант підбору діаметрів трубопроводів. Часто насос купують на заміну, і якщо його параметри не гірші попередника, швидше за все проблем не буде, але якщо це насос, що буде експлуатуватись в новій системі, потрібно проводити гідравлічний розрахунок.
Важливо усвідомлювати, насос – це машина динамічної дії, і те що вихідний діаметр патрубка насоса, наприклад, Ду50 не означає, що діаметр напірного трубопроводу має бути такий самий.
Також важливо знати, що параметри, які виробник приводить в технічній документації, зафіксовані при певних умовах. Для відцентрових консольних насосів, наприклад, дані на маркувальній табличці приведені при випробуванні насоса за таких умов:
температура води 20˚С;
глибина всмоктування 1,5 м;
густина рідини 1000 кг/м.куб.
В реальних умовах всі вищенаведені параметри як правило відрізняються. Особливе значення для відцентрових насосів має значення діаметр всмоктуючої труби. Аби насос «не захлинався», не підсмоктував повітря і видав потрібний тиск, діаметр всмоктуючої труби повинен бути завжди більший ніж діаметр патрубка насоса.
Приклад співвідношення діаметрів насоса і всмоктуючої труби, що приведена в каталозі одного з європейський виробників:
Тобто, як показано в таблиці, діаметр всмоктуючої магістралі має бути більший, аби не перешкоджати нормальному надходженню рідини в робочу камеру насоса. Це особливо важливо, коли забір води відбувається з глибини 4 і більше метрів. При збільшенні глибини всмоктування слід враховувати, що напірно-витратна характеристика насоса буде змінюватись (спостерігатиметься зменшення об’ємної витрати і тиску).
На малюнку нижче наведено типовий приклад підключення насоса для крапельного поливу, що забирає воду з річки, нижче рівня установки насоса.
Перепад висоти між водоймою і віссю насоса, не великий – всього 1,5-2 м, але довжина всмоктуючої труби близько 5 м, тому насос, що має всмоктуючий патрубок умовним діаметром Ду125 слід підключати трубою більшого діаметра - як мінімум Ду150.
11 липня 2025
Регулювання витрати об’ємного насоса

Насоси об’ємного типу – це обладнання яке працює за принципом зміни об’єму робочої камери. Це може відбуватись за рахунок ексцентрично встановленого імпелера (в імпелерному насосі ), обертання шестерень , руху поршня, руху мембрани , зміна об’єму шланга ( перистальтичний насос ) тощо.
Виходячи з принципу роботи такого насоса, можна зробити висновок, що регулювати його продуктивність запірною арматурою (шляхом закриття засувок на напірній чи всмоктувальні лінії) може бути шкідливо і небезпечно як для насоса, так і для системи в якій він працює.
На відміну від насосів динамічної дії, ці насоси не створюють тиск, а можуть подолати певний тиск, і цей тиск може становити десятки і навіть сотні мегапаскалів (МПа).
Це означає, що якщо, наприклад, шестеренчастий насос працює в системі циркуляції, манометр насправді буде показувати опір системи трубопроводів (труби, коліна, фільтри).
Манометр в системі охолодження трансформатора. Працює шестеренчастий насос ENP 1010 з максимальним тиском 15 бар. На манометрі тиск 0,2 бара.
Нижче на фото - результат закриття крана на напірній трубі в цій же системі.
Внаслідок закриття крану, відбулось пошкодження ущільнюючої гумки.
Ще один приклад – намагання регулювати краном витрату імпеллерного насоса AlphaDynamic .
Як наслідок – пошкодження імпелера і потреба в ремонті.
Висновок - регулювати роботу об’ємного насоса слід за допомогою байпасної лінії або частотного перетворювача. КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ закривати запірну арматуру на вході і на виході з насоса. Якщо в системі не змонтовано байпасну (обвідну) лінію, обов’язково повинні бути встановлені запобіжні клапани.
03 липня 2025
Особливості експлуатації насосів з «мокрим ротором»

Насоси з «мокрим ротором» це велика група насосів, які мають широке використання в системах теплопостачання та охолодження.
Завдяки безшумності роботи, малому енергоспоживанню, відсутністю торцевого ущільнення вони займають надзвичайно широку нішу як в промислових системах так і в домашніх системах опалення.
На даний час можна придбати як найпростіші варіанти – одношвидкісні насоси без керування, так і «розумні» smart насоси з електронним управлінням, можливістю контролю тиску і витрати та вибору різноманітних режимів роботи.
При всіх вищенаведених перевагах, ці насоси мають один суттєвий недолік, а саме якість води чи теплоносія з яким вони працюють. Незважаючи на наявність будь якої розумної електроніки, базовим елементом цього виду насосного обладнання залишається саме механічна частина – «мокрий ротор».
Оскільки ротор омивається перекачуваним середовищем, якість його повинна бути відповідною – чистою, без механічних домішок (окалина, пісок, накип тощо).
На фото нижче ви можете бачити насос що потрапив до нас на сервісне обслуговування через заклинювання ротора через 1,5 місяці роботи.
Робоче колесо і зазор між ротором і статором був забитий окалиною, що стало причиною заклинювання ротора.
Висновок – для використання насосів подібного типу слід відповідально ставитись до водопідготовки, тоді насос буде служити не тільки гарантійний термін, а й багато років потому.
В іншому разі слід звернути увагу на насосне обладнання, яке менш вибагливе до якості води – інлайн насоси з «сухим ротором» що комплектуються стандартним асинхронним двигуном та торцевим ущільненням.
17 червня 2025
Перекачування вуглекислоти багатоступеневим насосом

Вуглекислота або діоксид вуглецю (двоокис вуглецю, оксид вуглецю (IV), вуглекислий газ, вугільний ангідрид, хімічна формула CO₂) – безбарвний газ (в нормальних умовах) без, легко розчиняється у воді.
Крім загальновідомого факту, що він є важливим елементом процесу фотосинтезу, ця речовина широко використовується в харчовій, фармацевтичній промисловості, сільському господарстві, машинобудуванні тощо.
В технологічному процесі виробництва вуглекислоти не обійтись без засобів транспортування продукту, а саме – насосного агрегату. Діоксид вуглецю перебуває в рідкому стані при низькій температурі і підвищеному тиску.
На фото нижче - вертикальний багатоступеневий насос встановлений в технологічній лінії виробництва вуглекислоти. На поверхні насоса і запірної арматури спостерігається намерзання льоду (замерзання водяної пари, що міститься в повітрі).
Особливістю даного типу насосів є можливість створення високого тиску за рахунок кількості робочих коліс, що розташовані на одному валу одне за одним. Така конструкція дозволяє досягати значних тисків (від 3 до 25 бар).
Недоліком вертикальної компоновки є небезпека утворення пароповітряних «пробок» у верхній частині насоса за рахунок високої швидкості рідини і як наслідок місцевого закипання діоксиду вуглецю.
Саме в цій частині насоса знаходиться торцеве ущільнення. Даний елемент запобігає витоку рідини з робочої порожнини і повинен охолоджуватись рідиною, що перекачується, але оскільки утворюється пароповітряна зона в якій ущільнення працює без рідини – «сухий хід», ресурс торцевого ущільнення значно знижується.
У випадку «сухого ходу» відбувається швидке стирання пар тертя і плавлення гумових кілець.
Для усунення цієї проблеми можна використати байпасну трубку (байпас, by-pass). Цей елемент обв’язки насоса дозволяє відвести пари на всмоктуючи лінію і тим самим запобігти утворенню пароповітряного мішка в зоні торцевого ущільнення.
16 червня 2025
Ручні бочкові насоси

Ручні бочкові насоси це оптимальне рішення для невеликих підприємств, станцій техобслуговування автомобілів, харчового виробництва, у випадку коли потрібно виконати фасування продуктів, або відібрати невелику кількість продукту для певного технологічного процесу.
Ці насоси можуть використовуватись для розливу з тари великої ємкості автомобільного мастила, олії, міндобрив, ферментних препаратів, засобів захисту рослин, незамерзаючої рідини, гліколю, спирту, дизельного палива, бензину тощо.
Наша лінійка ручних бочкових насосів представлена італійським виробником FLUIMAC.
«Жовтий» насос, модель N-04 призначений для роботи з паливно мастильними матеріалами та олійно-жировими продуктами.
Конструкція насоса проста та надійна. Висувна штанга дозволяє використовувати насос для ємностей різної глибини, а ущільнення з гуми FKM гарантує стійкість і тривалу роботу.
«Блакитний» насос моделі N-04 Blue має аналогічну конструкцію, за винятком типу ущільнення. В даному насосі використовується гума PTE, що дозволяє використовувати його для фасування розчинів кислот, оцту, адипінової кислоти та інших хімічно активних продуктів.
Подача насоса за один хід ручки становить 0,3 л, під’єднання ¾ дюйма.
Телескопічна всмоктувальна трубка регулюється від 500 до 950 мм та має діаметр 34 мм.

Загалом для продуктів високої в’язкості зазвичай використовують такі типи насосів як імпеллерні , кулачкові , шестеренчасті , мембранні , тобто в основному насоси об’ємної дії.
Для ряду продуктів як наприклад олія, трансформаторне мастило, суміш води з борошном у співвідношенні 1 до 4, пивне сусло, бражка і подібні рідини можна з успіхом перекачувати відцентровим насосом з відкритою або широкою крильчаткою.
Важливим моментом при експлуатації такого насоса з вищенаведеними продуктами, є необхідність промивки насосної частини після завершення процесу перекачування.
Даний вид насосного обладнання комплектується торцевим ущільненням , яке в загальному випадку не потребує обслуговування в процесі експлуатації, але якщо продукт, що перекачується схильний до кристалізації, налипання, утворення згустків це може призвести до пошкодження ущільнення.
На фото нижче зображено пошкодження гумового сильфону торцевого ущільнення.
Це відбулось через не вчасне промивання робочої порожнини насоса. Як наслідок цього – пари тертя «склеїлись» крохмальною сумішшю і при наступному включенні насоса зірвало гумовий сильфон.
Відповідно продукт почав витікати з робочої камери в простір між супортом і електродвигуном.
В даному випадку оператор вчасно помітив протікання, і торцеве ущільнення було замінено. В іншому разі тривале витікання продукту могло б призвести до пошкодження електродвигуна, а це відповідно набагато більші витрати на ремонт і затримка технологічного процесу.
Наша компанія здійснює не тільки продаж насосного обладнання, запасних частин до нього, але й надає кваліфікований підбір і рекомендації по обслуговуванню.
10 червня 2025
Переваги і недоліки насосів з «мокрим ротором»

Насоси з «мокрим ротором» отримали свою назву через особливість конструкції – ротор насоса підтримується підшипниками ковзання і повністю занурений у воду.
Головна перевага такої конструкції – безшумність. Оскільки ротор обертається на підшипниках ковзання, а також не має вентилятора охолодження насос працює дуже тихо. Інколи зафіксувати обертання ротора можливо тільки магнітним індикатором.
До переваг такої конструкції також можна віднести відсутність ущільнень. Це практично герметичний насос який має лише торцеву пробку для розповітрення.
Крім того, більшість насосів з «мокрим ротором» обладнані перемикачем швидкості обертання ротора, що дозволяє оптимально «підігнати» насос під вашу систему опалення навіть при незначних помилках в розрахунках.
Безсумнівно в приватних системах опалення, а також в теплових вузлах багатоквартирних будинків, де рівень шуму є дуже важливим показником, ці насоси практично безальтернативний варіант.
Але в промислових системах опалення, котельнях, підприємствах що займаються сушкою деревини, циркуляційних системах охолодження в харчовій промисловості дана конструкція проявляє свої «мінуси».
Оскільки зазор між ротором і статором дуже маленький (0,5-2 мм залежно від моделі), вимоги до чистоти води дуже високі. Потрапляння окалини, бруду, залишок прокладок чи шматочків електрода після ремонту труби, чи заміни крана, призводить до виходу насоса з ладу.
Даний тип насосів має низький рівень ремонтопридатності. Як правило сервісні підприємства не виконують окремо ремонт ротора чи статора або заміну керамогранітних підшипників. Сервіс-центр пропонує заміну всієї насосної частини, вартість якої складає 80% від вартості насоса.
Ще одним суттєвим недоліком, особливо для промислової групи насосів, є ціна. Багато світових лідерів насосного обладнання як Wilo, Grundfos, DAB зняли з виробництва моделі з механічним переключенням швидкостей і натомість пропонують аналогічні моделі з частотним керуванням, які інколи дорожчі більше ніж в два рази за «старі» моделі.
Альтернативним рішенням для заміни насосів європейського виробництва які вже не випускаються може бути варіант одношвидкісних насосів з «мокрим ротором» EDWIN , або використання насосів конструкції inline з «сухим ротором» , зі звичайним асинхронним двигуном.
06 червня 2025
Купівля сонячних панелей

Перші прототипи сонячних панелей були винайдені ще в середині 19 століття. Після чого вдосконалювались і набирали популярності, але лише за останні вісім років досягли колосального розповсюдження. На даний момент сонячна енергетика є не тільки економічно вигідною інвестицією, а й екологічно розумним шляхом вирішення проблем довкілля. Завдяки сонячним панелям зменшуються викиди CO2 в повітря, що усуває загрозу глобального потепління і зміни клімату.
Для покупки сонячних панелей спочатку потрібно визначитись, в яких цілях вона буде використовуватися: продаж чи особисте споживання. Наприклад, якщо ця система служить для прибутку фізичній особі, то потужність установки не може перевищувати 30 кВт. Якщо ж для забезпечення дому електроенергією, система створюється відносно споживання.
Тож переходимо до самих панелей, вони є різними як за потужністю, так і за матеріалами виготовлення: монокристалічні (найпоширеніші) і аморфні.
Припустимо, вам потрібно 10кВт потужності. Ви обрали панелі 560Вт.
Розділяємо загальну потужність системи на потужність однієї панелі.
До отриманої суми додаємо 15-20% для компенсації можливих втрат.
1000Вт (10кВт) / 560Вт = 17.8 панелей
Додаємо 15-20% : 17.8* 1.15= 20.47, округляємо до 21 панелі.
Таким чином, щоб забезпечити 10кВт систему, потрібно встановити 21 сонячну панель.
Такі панелі ви можете придбати саме в нас, просто натиснувши на це посилання .
06 травня 2025
Насосне обладнання для промивки сажових фільтрів

Сажові фільтри – один з основних елементів вихлопної системи автомобіля. Цей пристрій забезпечує очищення вихідних газів двигуна внутрішнього згоряння від твердих пилоподібних частинок, що утворюються при згорянні палива – сажі.
Сучасні автомобільні двигуни обладнані автоматикою для автоматичної регенерації фільтра, яка проходить без втручання водія. Але з часом наступає момент, коли така очистка вже не справляється з забрудненням, і доводиться знімати фільтр для очистки його на спеціальних установках.
Існує два основні способи очистки сажового фільтра – хімічний і гідродинамічний . Хімічний спосіб вимагає використання спеціальних реагентів і відповідного обладнання.
На противагу цьому, гідродинамічний спосіб є більш дешевим та екологічним. При цьому забезпечується відновлення фільтра до 98%.
Основним елементом установки гідродинамічного очищення є відцентровий насос . Залежно від типу фільтра, для його промивки використовуються насоси з витратою від 50 до 150 л/хв і тиском 4–7 бар.
Установка для мийки може бути циркуляційного або проточного типу . В циркуляційній установці (тобто брудна вода фільтрується і повторно запускається на промивку) бажано використовувати одно- або двоступеневі насоси з тиском 4–5 бар.
У таких насосах ширина робочого колеса достатня, щоб частинки сажі та бруду не забивали його.
У проточних системах можливе використання вертикальних багатоступеневих насосів високого тиску (5–7 бар). Промивочна вода повторно не потрапляє в насос, а зливається в каналізацію, тому відсутній ризик забруднення проточної частини.
Наші спеціалісти завжди готові допомогти в підборі насосного обладнання для комплектації установки миття сажових фільтрів.