Переваги і недоліки насосів з «мокрим ротором»

Насоси з «мокрим ротором» отримали свою назву через особливість конструкції – ротор насоса підтримується підшипниками ковзання і повністю занурений у воду.

Wilo, Grundfos, DAB

Головна перевага такої конструкції – безшумність. Оскільки ротор обертається на підшипниках ковзання, а також не має вентилятора охолодження насос працює дуже тихо. Інколи зафіксувати обертання ротора можливо тільки магнітним індикатором.

До переваг такої конструкції також можна віднести відсутність ущільнень. Це практично герметичний насос який має лише торцеву пробку для розповітрення.

Wilo, Grundfos, DAB

Крім того, більшість насосів з «мокрим ротором» обладнані перемикачем швидкості обертання ротора, що дозволяє оптимально «підігнати» насос під вашу систему опалення навіть при незначних помилках в розрахунках.

Безсумнівно в приватних системах опалення, а також в теплових вузлах багатоквартирних будинків, де рівень шуму є дуже важливим показником, ці насоси практично безальтернативний варіант.

Але в промислових системах опалення, котельнях, підприємствах що займаються сушкою деревини, циркуляційних системах охолодження в харчовій промисловості дана конструкція проявляє свої «мінуси».

Оскільки зазор між ротором і статором дуже маленький (0,5-2 мм залежно від моделі), вимоги до чистоти води дуже високі. Потрапляння окалини, бруду, залишок прокладок чи шматочків електрода після ремонту труби, чи заміни крана, призводить до виходу насоса з ладу.

Даний тип насосів має низький рівень ремонтопридатності. Як правило сервісні підприємства не виконують окремо ремонт ротора чи статора або заміну керамогранітних підшипників. Сервіс-центр пропонує заміну всієї насосної частини, вартість якої складає 80% від вартості насоса.

Ще одним суттєвим недоліком, особливо для промислової групи насосів, є ціна. Багато світових лідерів насосного обладнання як Wilo, Grundfos, DAB зняли з виробництва моделі з механічним переключенням швидкостей і натомість пропонують аналогічні моделі з частотним керуванням, які інколи дорожчі більше ніж в два рази за «старі» моделі.

Альтернативним рішенням для заміни насосів європейського виробництва які вже не випускаються може бути варіант одношвидкісних насосів з «мокрим ротором» EDWIN, або використання насосів конструкції inline з «сухим ротором», зі звичайним асинхронним двигуном.