Мембранні насоси Diapump серії DP в системах фільтрації
Мембранні насоси серії DP турецького виробника Diapump – це насоси, що приводяться в дію за допомогою стисненого повітря. Стиснене повітря потрапляє в пневморозподільчий блок який почергово направляє тиск повітря в повітряні камери, і примушує мембрану здійснювати зворотно-поступальні рухи, внаслідок чого змінюється об’єм робочої (продуктової) камери і відбувається процес перекачування.

Ці насоси в матеріальному виконанні з пластику - PP, PVDF можуть перекачувати доволі агресивні рідини, як то сірчана кислота, азотна, соляна, суміш кислот, гальванічні розчини тощо. Крім того, конструкція насоса дозволяє перекачувати рідини з певним вмістом твердих домішок залежно від типорозміру насоса.
Робочий тиск насоса по продукту умовно вважають на одну одиницю меншим ніж тиск повітря, що подається на нього. Максимальний тиск повітря становить – 7 бар, відповідно продукт можна подавати під тиском біля 6 бар. Технічно правильним буде все ж таки керуватись робочим графіком насоса, який приведений в каталозі для кожної моделі.

На графіку червоними лініями зображено тиск повітря, кривими чорними лініями витрату повітря. На перетині цих ліній, відповідно, можна побачити який тиск і витрату продукту ми отримаємо при вхідному тиску і витраті повітря.
Не дивно, що такі властивості насоса спонукають інженерів, технологів задіяти це обладнання для фільтрації в різноманітних технологічних процесах.

Але при використанні мембранного насоса для фільтрування, слід уважно підійти до розрахунку тиску та зважати на принцип роботи насоса.
По перше – мембранний насос має пульсуючу подачу, і без використання спеціальних демпферів, фільтр буде зазнавати невеликого гідроудару при кожному русі мембрани, що може значно зменшити строк служби фільтра.
По друге – при забрудненні фільтра росте протитиск в лінії подачі продукту, і це може призвести до повної зупинки насоса.
Висновок – використання мембранних насосів у фільтрувальних системах можливе і ефективне, при умові правильного підбору і розрахунку обладнання та складності або неможливості використовувати інші насоси. В іншому разі потрібно надавати перевагу відцентровим хімічним насосам, насосам з магнітною муфтою, нержавіючим відцентровим насосам.