Насос для поливу з приводом від валу відбору потужності для шлангобарабанної дощувальної машини

Насос для поливу з приводом від валу відбору потужності для шлангобарабанної дощувальної машини

Робоче положенняелементів комплекту шлангобарабанної дощувальної машини передбачає:

  • установку шасі, яку буксує трактор, з намотаним на барабан шлангом у гідранта напірного трубопроводу, який під'єднується до насоса
  • розмотування шланга волочінням його трактором і укладання його по поливному ділянці в зоні дощування.
  • установку візка-платформи з дощувателем в кінці зволожується зони поливу.
  • з'єднання дощувача зі шлангом і під'єднання шланга до гідранту зрошувальної системи.
  • подачу поливної води в водопідвідний шланг і включення дощувача в роботу (полив).
  • у міру поливу шланг автоматично з певною швидкістю намотується на барабан, що приводиться в обертання від турбінного гідроприводу (під тиском води, що надходить від насоса на гідротурбіну або за допомогою окремого намотувального механізму з приводом від трактора.
  • під зусиллям, що передається на шланг в процесі його намотування, візок з дощувальником переміщається в напрямку до гідранта, завдяки чому проводиться полив смуги сільськогосподарського угіддя шириною в 30÷90 метрів і довжиною до 300÷600 і більше метрів в залежності від моделі типорозміру шлангобарабанного комплекту дощувальної машини.

Судячи з технології роботи на поливній ділянці, шлангобарабанний дощувальний пристрій, шлангобарабанний пристрій дощового поливу в різній мірі відноситься до дощувальних установок і дощувальних машина. За ознакою відсутності власного рушія для переміщення від одного поливного ділянки до іншого і необхідності використання окремого від пристрою самохідного механізму при установці дощувача в початкове робоче положення розглядається засіб дощування (дощового поливу) відноситься до дощувальних установок. А за ознакою наявності власного засобу для переміщення дощувача по поливній ділянці в процесі поливу дане дощувальний засіб може бути віднесено до дощувальних машин.

До теперішнього часу розроблено значну кількість різноманітних вітчизняних та імпортованих конструкцій і типорозмірів шлангобарабанних дощувальних машин, частина з яких розглянута нижче.

Зазначена обставина зумовлює можливість використання при подальшому викладі синоніматичного використання термінів:» шланговий дощувач«,» шлангобарабанний дощувач«,» шлангобарабанна установка «і (або)»шлангобарабанна дощувальна машина".