Ефективна та безпроблемна експлуатація діафрагмового насоса
БАЗОВІ ПРАВИЛА
Ефективна та безпроблемна експлуатація мембранного насоса, як і будь-якого іншого виду техніки, повинна починатися з установки за всіма правилами. Це суттєво спростить вам життя. Міцний фундамент, грамотна геометрія трубопроводу, достатній діаметр патрубків — упустили хоча б один аспект, і ось уже вібрації, підвищений тиск та інші негативні чинники розпочинають свою деструктивну діяльність. Обслуговування мембранного насоса не терпить нехтування інструкціями. Перед введенням в експлуатацію потрібно підтягнути корпусні гайки — займіться цим. Передбачено тестування із виміром подачі та тиску агрегату за певних параметрів витрати та тиску повітря — проведіть його.


Частою причиною поломки мембранного насоса або зниження його продуктивності криється в неправильному використанні пневмата, зневагою до експлуатаційних вимог, заявлених у паспорті насоса. Мембранний пневматичний насос простий у конструкції, працює з густими та в'язкими рідинами, у тому числі клеєм, кислотами чи харчовими продуктами. Може перекачувати абразивні частинки діаметром до 10 мм. Але при неправильному користуванні переваги можуть перетворитися на недоліки.
Велике значення перед початком експлуатації мембранного насоса має правильний вибір елементів підготовки повітря, фільтрів, вологовідділювачів, редукційних клапанів тощо. Фільтри тиску включають повітряні фільтри (вступні, тонкі, вбудовані, високого тиску або з нержавіючої сталі) та фільтри для води. Фільтрування повітря за допомогою вступних фільтрів усуває грубі забруднення. Фільтрування повітря становить 20 um, у разі великих фільтрів - 50 um. Вступні фільтри встановлюються відразу за компресором. Варто пам'ятати, що часта заміна фільтруючих картриджів покращує якість стисненого повітря на виході. У разі тонких фільтрів установку слід проводити в місцях забору стисненого повітря. Їхнє завдання - підготувати повітря із заданими умовами. Фільтри тонкої очистки завжди повинні передувати вступним фільтром. Залежно від застосування, фільтрація повітря становить 5 мкм, 0,3 мкм або 0,01 мкм. З іншого боку, лінійні фільтри встановлюються там, де немає фізичного простору стандартних фільтрів. Вони часто використовуються перед пневматичними інструментами. Фільтрування повітря таких фільтрів становить 20-30 мкм. Неправильна підготовка живильного насоса повітря може призвести до виходу його з ладу, або його основних частин, як гумо-технічних виробів і в цілому пневматичного клапана мембранного насоса.


Установка пневматичного мембранного насосу
- Перед насосом підготовка повітря (редуктор, фільтр-вологовідділювач, дросель).
- Достатнього діаметра пневматична лінія.
- Тільки горизонтальне розміщення насоса.
- Оскільки мембранні насоси відносяться до типу самовсмоктувальних – для них важливо забезпечити герметичність з'єднань.
- Перед включенням обов'язково перевірте, щоб у насосі не було сторонніх предметів, пломби були зірвані, а гвинти щільно закручені.
- Диафрагменний насос можна встановлювати як на підлозі, так і на стелі, важливо, щоб насос був встановлений горизонтально (стояв на ногах) колектор подачі рідини був угорі насоса (зверніть увагу на стрілочки які намальовані на насосі , вони вказують правильний напрям, стрілка повинна дивитися вгору як показано на малюнку).
! ДУЖЕ ВАЖЛИВО ! Такий промисловий насос повинен розміщуватися максимально близько до місця куди перекачується рідина і звідки забирається. Це дозволить забезпечити максимальну продуктивність. Як відомо, чим довше шланги і в'язка рідина, тим більше йдуть відхилення продуктивності насоса від заявлених у паспорті.
Запуск мембранного насосу
Кулі клапана повинні бути зволожені робочою рідиною перед запуском насоса. Насос повинен бути просушений від води, якщо не допускається потрапляння води в рідину, що перекачується. Спочатку, в мембранному насосі може бути вода, оскільки перед відправкою перевіряють його працездатність перекачуванням води.
Основні правила обслуговування мембранного насоса
Багато моментів використання мембранного насоса інтуїтивно зрозумілі. Але хочемо наголосити на ключових.
- Поверхневий огляд насоса варто робити хоча б 1 раз на місяць, для заміни фільтрів за потребою та перевірки цілісності насоса. Якщо під кришкою пневмата є рідина - це поганий знак, швидше за все, десь утворилася тріщина і незабаром це може призвести до остаточної поломки насоса. У такому випадку Ви відразу можете звернутися до нас, для заміни пошкоджених деталей, огляду або, у крайньому випадку, покупки аналогічного насоса.
- Заміна деталей проводиться в чистому та сухому приміщенні. Деталі змінюються лише на нові, оригінальні.
- Перед розбором мембранного насоса (залежно від рідини, що перекачується) майстер повинен вдягнути рукавички та окуляри, у разі роботи з токсичними речовинами.
- Перед розбором насоса необхідно його ПРОМИТИ, щоб максимально позбутися токсичних рідин.
- Перед розбором після промивання насоса необхідно ВІДКЛЮЧИТИ від компресора, ВІД'ЄДНАТИ патрубки, що підводять і відводять.< /li>
- Далі можна приступати безпосередньо, розбирання мембранного насоса, за необхідності.
! ДУЖЕ ВАЖЛИВО ! Якщо насос використовується рідко, або Ви плануєте відкласти роботу обладнання на якийсь час, НЕОБХІДНО промити насос від речовини, що перекачується, щоб уникнути залипання каналів.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ПОВІТРЯ ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯНИЦЯ
Наявність води в системі подачі стисненого повітря може призвести до таких проблем, як замерзання води або зледеніння нагнітальної лінії, що призводить до нерівномірної роботи насоса або його зупинки. Ці проблеми можна вирішити, використовуючи осушувач повітря у місці використання на додаток до обладнання користувача для сушіння повітря. Устаткування для сушіння повітря видалить воду та усуне такі проблеми, як замерзання чи зледеніння.
Тиск повітря не повинен перевищувати 7 бар. Насос повинен бути забезпечений подачею повітря з таким тиском та витратою, щоб забезпечити бажану продуктивність.
ЗМАЩЕННЯ ПОВІТРЯНОГО КЛАПАНА
Насос слід промивати після кожного застосування, щоб запобігти його пошкодженню, якщо насос використовується для перекачування рідини, що містить зважені частинки, які осідають і тверднуть з часом, поки він перебуває в нерухомому стані. (Інакше продукт, що залишився в насосі між використанням, може висохнути або осідати. Це може викликати проблеми з діафрагмами та зворотними клапанами при повторному запуску.) Після кожного використання насос слід повністю випорожнити, особливо при негативних температурах.