Products XINHONGYUAN

Pre-order only
Vendor code: 1039841
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 36 |
| Rated power, kVA | 40 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 4BT3.9-G2 |
$11,630
Pre-order only
Vendor code: 1039849
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 1 000 |
| Rated power, kVA | 1 250 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | KTA38-G9 |
$143,700
Industrial diesel generator XHYC-450GF with ATS, engine Cummins 500kVA, 450kW, 380V/50HZ closed type
Pre-order only
Vendor code: 1039907
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 450 |
| Rated power, kVA | 500 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | QSZ13-G3 |
$49,788
Pre-order only
Vendor code: 1039854
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 600 |
| Rated power, kVA | 700 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | KPV660 |
$34,344
Pre-order only
Vendor code: 1039858
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 80 |
| Rated power, kVA | 100 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 1104C-44TAG2 |
$21,592
Pre-order only
Vendor code: 1039866
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 1 400 |
| Rated power, kVA | 1 750 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 4012-46TAG3A |
$244,304
Industrial diesel generator XHYP-200GF with ATS, engine Perkins 300kVA, 200kW, 380V/50HZ closed type
Pre-order only
Vendor code: 1039920
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 200 |
| Rated power, kVA | 300 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 1206A-E70TTAG3 |
$38,095
Pre-order only
Vendor code: 1039928
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 1 500 |
| Rated power, kVA | 1 850 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 4016TAG1A |
$332,701
Pre-order only
Vendor code: 1039875
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 120 |
| Rated power, kVA | 150 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | R6105IZLD |
$10,516
Pre-order only
Vendor code: 1039877
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 80 |
| Rated power, kVA | 100 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | TAD531GE |
$25,750
Pre-order only
Vendor code: 1039885
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 360 |
| Rated power, kVA | 450 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | TAD1345GE |
$58,863
Pre-order only
Vendor code: 1039891
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 50 |
| Rated power, kVA | 60 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | WP4.1D66E200 |
$9,708
Pre-order only
Vendor code: 1039895
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 250 |
| Rated power, kVA | 300 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | WP10D264E200 |
$18,606
Pre-order only
Vendor code: 1039899
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 1 000 |
| Rated power, kVA | 1 250 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 12M33D1108E200 |
$129,433
Pre-order only
Vendor code: 1039953
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 60 |
| Rated power, kVA | 80 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | WP4.1D80E200 |
$12,748
Pre-order only
Vendor code: 1039961
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 1 200 |
| Rated power, kVA | 1 500 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 16M33D1450E310 |
$188,972
Pre-order only
Vendor code: 1039842
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 50 |
| Rated power, kVA | 50 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 4BTA3.9-G2 |
$12,453
Pre-order only
Vendor code: 1039850
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 1 000 |
| Rated power, kVA | 1 250 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | KTA50-G3 |
$184,809
Industrial diesel generator XHYC-500GF with ATS, engine Cummins 600kVA, 500kW, 380V/50HZ closed type
Pre-order only
Vendor code: 1039908
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 500 |
| Rated power, kVA | 600 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | KTA19-G8 |
$65,893
Pre-order only
Vendor code: 1039912
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 250 |
| Rated power, kVA | 250 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | KP9D340D2 |
$16,253
Pre-order only
Vendor code: 1039859
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 200 |
| Rated power, kVA | 300 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 1206A-E70TTAG3 |
$35,889
Pre-order only
Vendor code: 1039867
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 1 500 |
| Rated power, kVA | 1 850 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 4016TAG1A |
$303,284
Industrial diesel generator XHYP-240GF with ATS, engine Perkins 350kVA, 240kW, 380V/50HZ closed type
Pre-order only
Vendor code: 1039921
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 240 |
| Rated power, kVA | 350 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | 1506A-E88TAG5 |
$47,582
Pre-order only
Vendor code: 1039870
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 20 |
| Rated power, kVA | 30 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | ZH4100D |
$4,746
Pre-order only
Vendor code: 1039931
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 20 |
| Rated power, kVA | 30 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | ZH4100D |
$6,086
Pre-order only
Vendor code: 1039878
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 100 |
| Rated power, kVA | 125 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | TAD532GE |
$26,642
Pre-order only
Vendor code: 1039886
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 400 |
| Rated power, kVA | 500 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | TAD1641GE |
$62,540
Pre-order only
Vendor code: 1039939
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 100 |
| Rated power, kVA | 125 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | TAD532GE |
$28,878
Pre-order only
Vendor code: 1039943
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 200 |
| Rated power, kVA | 250 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | TAD734GE |
$35,300
Pre-order only
Vendor code: 1039947
| Fuel type | diesel fuel |
| Rated power, kW | 400 |
| Rated power, kVA | 500 |
| Frequency, Hz | 50 |
| Engine model | TAD1641GE |
$67,688


























































































































































