Products ETATRON D. S.. Page 13

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: BD0188BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,058
Pre-order only
Vendor code: BD0478BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,319
Pre-order only
Vendor code: AD0027AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$775
Pre-order only
Vendor code: AD0061AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,124
Pre-order only
Vendor code: AD0033CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$811
Pre-order only
Vendor code: AD0084CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$625
Pre-order only
Vendor code: PLX0822001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$471
Pre-order only
Vendor code: PLX1322801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$531
Pre-order only
Vendor code: PLX2323101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 58 |
$288
Pre-order only
Vendor code: PLX2403801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$250
Pre-order only
Vendor code: PLX1722201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$345
Pre-order only
Vendor code: PLX3622201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$424
Pre-order only
Vendor code: PLX360385E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Model | pH-Rx/MBB |
| Pressure, bar | 7 |
$573
Pre-order only
Vendor code: PLX2722001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$602
Pre-order only
Vendor code: PLX3903201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$499
Pre-order only
Vendor code: PLX392315E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$503
Pre-order only
Vendor code: PKX012894I
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 32 W 0,14А |
$222
Pre-order only
Vendor code: PKX01039A7
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Pressure, bar | 5 |
$220
Pre-order only
Vendor code: PBT2319301
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 124 W 0,54А |
$743
Pre-order only
Vendor code: PBT0404301
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 95 W 0,39А |
$468
Pre-order only
Vendor code: PBT1719001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 124 W 0,54А |
$953
Pre-order only
Vendor code: PEU453934I
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 5/23 W 1,4А |
$395
Pre-order only
Vendor code: PEU483924I
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 10/32 Вт 1,8А |
$664
Pre-order only
Vendor code: PEU463914I
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 7/26 |
$707
Pre-order only
Vendor code: CXB8000101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Model | eTWIN PDP |
| Pressure, bar | 1.5 |
$611
Pre-order only
Vendor code: CXB8011151ER
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Model | eTWIN PDE |
| Pressure, bar | 5 |
$763
Pre-order only
Vendor code: pool_ph_cl_etatron
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Pressure, bar | 7 |
$1,870
Pre-order only
Vendor code: AGT1241001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
| Length, mm | 600 |
$762
Pre-order only
Vendor code: AGT3441420
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
| Length, mm | 1 000 |
$1,557
Pre-order only
Vendor code: AGT2561200
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
| Length, mm | 900 |
$1,852


























































































































































