Products ETATRON D. S.. Page 4

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: BD0209AP00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,398
Pre-order only
Vendor code: PPF0219274
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 20 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Pressure, bar | 1 |
$66
Pre-order only
Vendor code: PBT1719001.01
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 124 W 0,54А |
$858
Pre-order only
Vendor code: PPF02255641
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 20 |
| Power supply | 24V |
| Control | Manual |
| Pressure, bar | 1 |
$82
Pre-order only
Vendor code: AGT2241000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
| Length, mm | 600 |
$1,255
Pre-order only
Vendor code: AGT2341001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
| Length, mm | 600 |
$1,467
Pre-order only
Vendor code: PBV43365P6
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 37 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 5 W |
$143
Pre-order only
Vendor code: PPF0231164
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 60 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 3,5 W |
$84
Pre-order only
Vendor code: PPF0225964
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 48 |
| Power supply | 24V |
| Control | Manual |
| Pressure, bar | 1 |
$87
Pre-order only
Vendor code: CXB4000502
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 2 |
$470
Pre-order only
Vendor code: BP0029AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,511
Pre-order only
Vendor code: BP0158AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,017
Pre-order only
Vendor code: BP0083AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,062
Pre-order only
Vendor code: BP0431AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,757
Pre-order only
Vendor code: BP0251AA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$2,448
Pre-order only
Vendor code: BP0066BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$949
Pre-order only
Vendor code: BP0251BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,636
Pre-order only
Vendor code: BP0256BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,387
Pre-order only
Vendor code: BP0503BA00700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,083
Pre-order only
Vendor code: BP0838BA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,515
Pre-order only
Vendor code: AP0039AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,095
Pre-order only
Vendor code: AP0190AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,271
Pre-order only
Vendor code: AP0046BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$685
Pre-order only
Vendor code: 0Р0021AР0110
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AP |
$768
Pre-order only
Vendor code: CXR1000111
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 12 V DC - 24 V AC/DC |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$486
Pre-order only
Vendor code: CXB0005004
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 12 V DC - 24 V AC/DC |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | Electrical conductivity |
$702
Pre-order only
Vendor code: CXB5005111ER
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 12 V DC - 24 V AC/DC |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 2 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$1,082
Pre-order only
Vendor code: BD0056AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,012
Pre-order only
Vendor code: BD0257AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,818
Pre-order only
Vendor code: BD0278AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$2,070


























































































































































