Products OFT Pumps. Page 6

Pre-order only
Vendor code: 1035806
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 54 |
| Feed height, m | 14.2 |
| Power capacity, kW | 4,4 |
| Input pipe diameter | 2 1/2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035877
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 95 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035861
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 95 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035869
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 53 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035814
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 7.8 |
| Feed height, m | 87 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Input pipe diameter | 1 1/4" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035917
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 52 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Output pipe diameter | 1 1/4" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035925
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 21 |
| Feed height, m | 78 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Output pipe diameter | DN32 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035840
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 1.5 |
| Feed height, m | 65 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035848
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 38 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035885
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 95 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035893
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 53 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 400.42.001.005T
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 27 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Output pipe diameter | 2" |
$2,300
Pre-order only
Vendor code: 540.42.008.020M
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 122 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
$7,037
Pre-order only
Vendor code: 540.42.009.005T
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 35 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
$5,570
Pre-order only
Vendor code: 1041452
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 27 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041460
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 42 |
| Feed height, m | 13.1 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Material | AISI 316 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041468
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 9.5 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | AISI 316 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041476
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 45 |
| Feed height, m | 15 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Material | AISI 316 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 400.40.001.005T
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 27 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Output pipe diameter | 2" |
$1,664
Pre-order only
Vendor code: 1035648
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 56 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035656
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 76 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035664
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 76 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035672
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035680
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035688
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 62 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035696
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 1.8 |
| Feed height, m | 103 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035704
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 75 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035712
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 14.4 |
| Feed height, m | 47 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 540.40.002.005T
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.6 |
| Feed height, m | 51 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035728
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 7.2 |
| Feed height, m | 61 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request


























































































































































