Products AQUA. Page 12

Today, AQUA S. p. A.has become a major European manufacturer of filtration and metering equipment, as well as equipment for swimming pools. The company's production is represented by several modern factories in Italy and is not represented in any of the Asian countries.
AQUA S. p. A. is continuously expanding its presence around the world and currently offers its products through branches located in the United Kingdom, Germany, France, Spain, Turkey, Romania, India, the United Arab Emirates, Poland, Senegal and Russia, and AQUA products are delivered to more than 100 countries around the world.
Pre-order only
Vendor code: MSB0051AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.051 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,006
Pre-order only
Vendor code: MSB0105AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.105 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,019
Pre-order only
Vendor code: MSB0110AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.11 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,231
Pre-order only
Vendor code: MSN0305AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.305 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,508
Pre-order only
Vendor code: MSC0700AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.7 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,850
Pre-order only
Vendor code: MVB0110AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.11 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,257
Pre-order only
Vendor code: PSH0026AA00200
| Material of the plunger | AISI 316L |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.026 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
$1,220
Pre-order only
Vendor code: AD98003022000
| Electromagnet | M90 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
$427
Pre-order only
Vendor code: ADA1001231000
| Electromagnet | M60 |
| Producer | AQUA |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
$173
Pre-order only
Vendor code: ADA12013U1000
| Electromagnet | M60 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$350
Pre-order only
Vendor code: ADA12033B2000
| Electromagnet | M80 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$325
Pre-order only
Vendor code: ADS100301000A000
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 1 |
$391
Pre-order only
Vendor code: ADD200301000A00
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 1 |
$417
Pre-order only
Vendor code: AD4600G0G000A10
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 25 |
| Pressure, bar | 1 |
$1,155
Pre-order only
Vendor code: PSD0005V100000
| Material of the plunger | PVDF |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.005 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
$958
Pre-order only
Vendor code: PSD0004AA00000
| Material of the plunger | AISI 316L |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.004 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
$1,019
Pre-order only
Vendor code: PSD0021VV00000
| Material of the plunger | PVDF |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.021 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
$987
Pre-order only
Vendor code: ADINS20CD
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 3 Вт |
| Measuring parameters | 1 |
$374
Pre-order only
Vendor code: ADESCLJ
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 3 Вт |
| Measuring parameters | 4 |
$468
Pre-order only
Vendor code: ADW96RX
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | Rx |
$1,083
Pre-order only
Vendor code: AD980040Y0000
| Electromagnet | M90 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
$467
Pre-order only
Vendor code: ADA13023B2000
| Electromagnet | M70 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$386
Pre-order only
Vendor code: ADA11033B2000
| Electromagnet | M80 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
$268
Pre-order only
Vendor code: AD99103010000
| Electromagnet | M90 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$627
Pre-order only
Vendor code: AD993040Y0000
| Electromagnet | M90 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$663
Pre-order only
Vendor code: MSB0250AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.25 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,045
Pre-order only
Vendor code: ADAG3P06F
| Producer | AQUA |
| Power capacity, kW | 0,089 |
| Material | PVC |
| Rate of turn, rpm | 1 400 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$192
Pre-order only
Vendor code: ADAG1P06S
| Producer | AQUA |
| Power capacity, kW | 0,089 |
| Material | PVC |
| Rate of turn, rpm | 70 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$296
Pre-order only
Vendor code: ADAG3P06S
| Producer | AQUA |
| Power capacity, kW | 0,089 |
| Material | PVC |
| Rate of turn, rpm | 70 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$266
Pre-order only
Vendor code: ADAGMP06
| Producer | AQUA |
| Material | PVC |
| Length, mm | 600 |
| Mixer series | AG-MAN |
| Country of Origin | Italy |
$36


























































































































































