Products AQUA. Page 8

Today, AQUA S. p. A.has become a major European manufacturer of filtration and metering equipment, as well as equipment for swimming pools. The company's production is represented by several modern factories in Italy and is not represented in any of the Asian countries.
AQUA S. p. A. is continuously expanding its presence around the world and currently offers its products through branches located in the United Kingdom, Germany, France, Spain, Turkey, Romania, India, the United Arab Emirates, Poland, Senegal and Russia, and AQUA products are delivered to more than 100 countries around the world.
Pre-order only
Vendor code: MSC0700FF00300
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.7 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | PVDF |
| Protection | IP55 |
$2,207
Pre-order only
Vendor code: PSD0005FF00000
| Material of the plunger | PVDF |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.005 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVDF |
$1,117
Pre-order only
Vendor code: PSD0038FF00000
| Material of the plunger | PVDF |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.038 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVDF |
$1,149
Pre-order only
Vendor code: MSA0004AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.004 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,164
Pre-order only
Vendor code: MSA0007AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.007 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$966
Pre-order only
Vendor code: MSA0039AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.039 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$966
Pre-order only
Vendor code: MSA0049AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.049 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$992
Pre-order only
Vendor code: MSB0040AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.04 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,006
Pre-order only
Vendor code: MSB0075AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.075 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,019
Pre-order only
Vendor code: MSB0050AA00000
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.05 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,032
Pre-order only
Vendor code: MSN0162AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.162 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,482
Pre-order only
Vendor code: MSC0200AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.2 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,667
Pre-order only
Vendor code: MVB0075AA00200
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.075 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Protection | IP55 |
$1,178
Pre-order only
Vendor code: PSH0012AA00200
| Material of the plunger | AISI 316L |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.012 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
$1,220
Pre-order only
Vendor code: ADA13033A2000
| Electromagnet | M80 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$446
Pre-order only
Vendor code: ADA14033A2000
| Electromagnet | M80 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$446
Pre-order only
Vendor code: ADA10022A2000
| Electromagnet | M70 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
$212
Pre-order only
Vendor code: ADA12013A2000
| Electromagnet | M60 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$329
Pre-order only
Vendor code: ADA12023U2000
| Electromagnet | M70 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$377
Pre-order only
Vendor code: ADA22025B2000
| Electromagnet | M70 |
| Producer | AQUA |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$616
Pre-order only
Vendor code: ADS11V401000A000
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 1 |
$391
Pre-order only
Vendor code: AD0T00G0G000A10
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 12 |
| Pressure, bar | 1 |
$822
Pre-order only
Vendor code: PSD0006V100000
| Material of the plunger | PVDF |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.006 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
$940
Pre-order only
Vendor code: PSD0038AA00000
| Material of the plunger | AISI 316L |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.038 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
$1,077
Pre-order only
Vendor code: PSD0020VV00000
| Material of the plunger | PVDF |
| Producer | AQUA |
| Pump capacity, m3/h | 0.02 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
$958
Pre-order only
Vendor code: ADINS20PHRX
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 3 Вт |
| Measuring parameters | 2 |
$374
Pre-order only
Vendor code: ADESCD
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 3 Вт |
| Measuring parameters | 1 |
$468
Pre-order only
Vendor code: ADW96PH
| Producer | AQUA |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | pH |
$1,083
Pre-order only
Vendor code: AD98003020000
| Electromagnet | M90 |
| Producer | AQUA |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
$374
Pre-order only
Vendor code: ADA13023A2001
| Electromagnet | M70 |
| Producer | AQUA |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$501


























































































































































