Products ETATRON D. S.. Page 10

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: AEL0003501
| Producer | ETATRON D.S. |
| Type | Sensor |
| Measuring parameters | pH |
| Measuring parameters | 0÷14 pH |
| Calculated temperature (max),C | 60 |
$134
Pre-order only
Vendor code: RSO0001702
| Producer | ETATRON D.S. |
| Measuring parameters | Free (organic / inorganic) chlorine |
| Measuring parameters | 0-2 ppm |
| Country of Origin | Italy |
$1,230
Pre-order only
Vendor code: SPS0002203
| Producer | ETATRON D.S. |
| Measuring parameters | pH-Rx-Cl-T |
| Measuring parameters | 0-2 ppm |
| Housing material | Plexiglass |
| Rubber type | VITON |
$1,381
Pre-order only
Vendor code: ASZ0001501
| Producer | ETATRON D.S. |
| Country of Origin | Italy |
$18
Pre-order only
Vendor code: CXB4005101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 1.5 |
$346
Pre-order only
Vendor code: AGT2641400
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
| Length, mm | 1 000 |
$2,016
Pre-order only
Vendor code: PBV4337264
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 34 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 6 W |
$143
Pre-order only
Vendor code: PCD1518964
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 50 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 5 W |
$277
Pre-order only
Vendor code: PBF4437464
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Pressure, bar | 1.5 |
| Flow rate, l/h | 1.5 |
$120
Pre-order only
Vendor code: PPF0719264
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 20 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 3,5 W |
$98
Pre-order only
Vendor code: CXB4000501
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 2 |
$470
Pre-order only
Vendor code: CXB0065001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 25 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 10 Вт |
$315
Pre-order only
Vendor code: BP0066AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$949
Pre-order only
Vendor code: BP0163AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,230
Pre-order only
Vendor code: BP0220AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,453
Pre-order only
Vendor code: BP0431AA00700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$2,336
Pre-order only
Vendor code: BP0513AA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$2,589
Pre-order only
Vendor code: BP0083BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,020
Pre-order only
Vendor code: BP0431BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,636
Pre-order only
Vendor code: BP0251BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,698
Pre-order only
Vendor code: BP0838BA00700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,362
Pre-order only
Vendor code: AP0006AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$790
Pre-order only
Vendor code: AP0064AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$790
Pre-order only
Vendor code: AP0011BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$955
Pre-order only
Vendor code: AP0077BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$955
Pre-order only
Vendor code: CBX8010301
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Model | eTWIN PDE |
| Pressure, bar | 6 |
$678
Pre-order only
Vendor code: CXR1005111
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 12 V DC - 24 V AC/DC |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$470
Pre-order only
Vendor code: CXB0009103
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 2 |
| Measuring parameters | CD + pH-Rx-Cl |
$1,585
Pre-order only
Vendor code: CXB5010111ER
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 12 V DC - 24 V AC/DC |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 3 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$1,536
Pre-order only
Vendor code: BD0113AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,012


























































































































































