Products ETATRON D. S.. Page 11

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: BD0188AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,464
Pre-order only
Vendor code: BD0478AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$2,070
Pre-order only
Vendor code: BD0079BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,142
Pre-order only
Vendor code: BD0300BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,170
Pre-order only
Vendor code: BD0420BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,074
Pre-order only
Vendor code: AD0021AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$775
Pre-order only
Vendor code: AD0041AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$797
Pre-order only
Vendor code: AD0027CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$603
Pre-order only
Vendor code: AD0061CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$841
Pre-order only
Vendor code: PLX0823101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$380
Pre-order only
Vendor code: PLX1303801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$603
Pre-order only
Vendor code: PLX2322801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 58 |
$266
Pre-order only
Vendor code: PLX2403201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$476
Pre-order only
Vendor code: PLX242285E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$424
Pre-order only
Vendor code: PLX172225E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$467
Pre-order only
Vendor code: PLX362225E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$573
Pre-order only
Vendor code: PLX2723101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$510
Pre-order only
Vendor code: PLX3922201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$322
Pre-order only
Vendor code: PLX392285E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$470
Pre-order only
Vendor code: PKX3004001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 32 W 0,14А |
$241
Pre-order only
Vendor code: PKX01039A7
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Pressure, bar | 5 |
$220
Pre-order only
Vendor code: PBT2319301
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 124 W 0,54А |
$743
Pre-order only
Vendor code: PBT0404301
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 95 W 0,39А |
$468
Pre-order only
Vendor code: PBT1719001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 124 W 0,54А |
$953
Pre-order only
Vendor code: PEU453934I
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 5/23 W 1,4А |
$395
Pre-order only
Vendor code: PEU483924I
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 10/32 Вт 1,8А |
$664
Pre-order only
Vendor code: PEU463914I
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 7/26 |
$707
Pre-order only
Vendor code: CXB8000101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Model | eTWIN PDP |
| Pressure, bar | 1.5 |
$611
Pre-order only
Vendor code: CXB8011151ER
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Model | eTWIN PDE |
| Pressure, bar | 5 |
$763
Pre-order only
Vendor code: pool_ph_cl_etatron
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Pressure, bar | 7 |
$1,870


























































































































































