Products ETATRON D. S.. Page 16

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: AEL0003201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Type | Sensor |
| Pressure, bar | 4 |
| Measuring parameters | pH |
| Measuring parameters | 0÷14 pH |
$104
Pre-order only
Vendor code: PLX172315E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$538
Pre-order only
Vendor code: AGT2841700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
| Length, mm | 1 500 |
$2,928
Pre-order only
Vendor code: PBV4337374
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 105 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 5 W |
$143
Pre-order only
Vendor code: PBH42305P6
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 150 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 20 |
$450
Pre-order only
Vendor code: PPF0236864
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 10 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 3,5 W |
$79
Pre-order only
Vendor code: PPF0731164
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 60 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 3,5 W |
$110
Pre-order only
Vendor code: CXB4000602
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 3 |
$470
Pre-order only
Vendor code: CXB0065201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 50 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 10 Вт |
$315
Pre-order only
Vendor code: BP0103AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,301
Pre-order only
Vendor code: BP0312AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,230
Pre-order only
Vendor code: BP0163AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,274
Pre-order only
Vendor code: BP0513AA00700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$2,502
Pre-order only
Vendor code: BP1027AA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$2,905
Pre-order only
Vendor code: BP0158BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,020
Pre-order only
Vendor code: BP0128BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,458
Pre-order only
Vendor code: BP0503BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,698
Pre-order only
Vendor code: BP0431BA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,255
Pre-order only
Vendor code: AP0018AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$790
Pre-order only
Vendor code: AP0095AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,271
Pre-order only
Vendor code: AP0022BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$955
Pre-order only
Vendor code: AP0116BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$918
Pre-order only
Vendor code: CXR0001801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | Electrical conductivity |
$726
Pre-order only
Vendor code: CXB6000101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 3 |
| Measuring parameters | pH-Rx-Cl-CD |
$1,616
Pre-order only
Vendor code: CXB7000201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 2 |
| Measuring parameters | pH-Rx-Cl-CD |
$651
Pre-order only
Vendor code: BD0104AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,327
Pre-order only
Vendor code: BD0478AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$2,004
Pre-order only
Vendor code: 1D0421AP00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,612
Pre-order only
Vendor code: BD0158BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,142
Pre-order only
Vendor code: BD0420BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,029


























































































































































