Products ETATRON D. S.. Page 18

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: AP0018AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$790
Pre-order only
Vendor code: AP0095AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,271
Pre-order only
Vendor code: AP0022BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$955
Pre-order only
Vendor code: AP0116BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$918
Pre-order only
Vendor code: CXR0001801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | Electrical conductivity |
$726
Pre-order only
Vendor code: CXB6000101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 3 |
| Measuring parameters | pH-Rx-Cl-CD |
$1,616
Pre-order only
Vendor code: CXB7000201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 2 |
| Measuring parameters | pH-Rx-Cl-CD |
$651
Pre-order only
Vendor code: BD0104AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,327
Pre-order only
Vendor code: BD0478AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$2,004
Pre-order only
Vendor code: 1D0421AP00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,612
Pre-order only
Vendor code: BD0158BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,142
Pre-order only
Vendor code: BD0420BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,029
Pre-order only
Vendor code: 1D0192BA01000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$870
Pre-order only
Vendor code: AD0019AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$786
Pre-order only
Vendor code: AD0104AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$844
Pre-order only
Vendor code: AD0030CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$830
Pre-order only
Vendor code: AD0123CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$841
Pre-order only
Vendor code: PLX082225E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$421
Pre-order only
Vendor code: PLX1322001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$575
Pre-order only
Vendor code: PLX2316801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 24V |
| Control | Manual |
| Model | MA/AD |
$253
Pre-order only
Vendor code: PLX2423101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$351
Pre-order only
Vendor code: PLX170385E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$467
Pre-order only
Vendor code: PLX3603801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$424
Pre-order only
Vendor code: PLX362285E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$617
Pre-order only
Vendor code: PLX270385E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$563
Pre-order only
Vendor code: PLX3922801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$348
Pre-order only
Vendor code: РКХ0803901
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Model | CC/M |
$163
Pre-order only
Vendor code: PKX0103901
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 32 W 0,14А |
$217
Pre-order only
Vendor code: PBT2319801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVC |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 115 W 0,48А |
$613
Pre-order only
Vendor code: PBT270435E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 95 W 0,39А |
$777


























































































































































