Products ETATRON D. S.. Page 19

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: BP0503BA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,255
Pre-order only
Vendor code: AP0022AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,095
Pre-order only
Vendor code: AP0116AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$928
Pre-order only
Vendor code: AP0023BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$685
Pre-order only
Vendor code: AP0157BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$918
Pre-order only
Vendor code: CXB1000111
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 12 V DC - 24 V AC/DC |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$666
Pre-order only
Vendor code: CXR0001804
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 24V |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | Electrical conductivity |
$726
Pre-order only
Vendor code: CXB6000102
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 4 |
| Measuring parameters | pH-Rx-Cl-CD |
$1,641
Pre-order only
Vendor code: QXB0003101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Serial number of the controller | ePHOTON |
| Strapping sensors | pH-Rx-Cl |
$5,604
Pre-order only
Vendor code: BD0150AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,818
Pre-order only
Vendor code: BD0535AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$2,004
Pre-order only
Vendor code: BD0478AP00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$2,070
Pre-order only
Vendor code: BD0104BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$870
Pre-order only
Vendor code: BD0478BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,421
Pre-order only
Vendor code: BD0209BA01000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$870
Pre-order only
Vendor code: AD0030AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,109
Pre-order only
Vendor code: AD0123AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,091
Pre-order only
Vendor code: AD0039CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$615
Pre-order only
Vendor code: PLX0822201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$318
Pre-order only
Vendor code: PLX082285E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$462
Pre-order only
Vendor code: PLX132285E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 8 |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
$695
Pre-order only
Vendor code: PLX232285E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 10 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 58 |
$360
Pre-order only
Vendor code: PLX2422001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$460
Pre-order only
Vendor code: PLX1722801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$373
Pre-order only
Vendor code: PLX3622801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$458
Pre-order only
Vendor code: PLX2722201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$563
Pre-order only
Vendor code: PLX272225E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$563
Pre-order only
Vendor code: PLX3923101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$421
Pre-order only
Vendor code: PKX0128901
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 32 W 0,14А |
$217
Pre-order only
Vendor code: PKX0104001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 32 W 0,14А |
$217


























































































































































