Products ETATRON D. S.. Page 4

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: BP0163BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,218
Pre-order only
Vendor code: BP0220BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,458
Pre-order only
Vendor code: BP0431BA00700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,083
Pre-order only
Vendor code: BP0513BA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,362
Pre-order only
Vendor code: AP0023AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$790
Pre-order only
Vendor code: AP0157AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$928
Pre-order only
Vendor code: AP0039BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$955
Pre-order only
Vendor code: AP0190BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,259
Pre-order only
Vendor code: CXR1000101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$513
Pre-order only
Vendor code: CXB0005001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | Electrical conductivity |
$702
Pre-order only
Vendor code: CXB5005101ER
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 2 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$1,013
Pre-order only
Vendor code: QXB0003201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Serial number of the controller | ePHOTON |
| Strapping sensors | pH-Rx-Cl |
$6,210
Pre-order only
Vendor code: BD0209AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,327
Pre-order only
Vendor code: BD0188AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,511
Pre-order only
Vendor code: BD0104AP0NN00
| Producer | ETATRON D.S. |
| Explosion protection | No |
| Country of Origin | Italy |
| PumpType | membrane motor |
| Drive Type | electric |
$908
Pre-order only
Vendor code: BD0150BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,170
Pre-order only
Vendor code: BD0188BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,105
Pre-order only
Vendor code: AD0010AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$886
Pre-order only
Vendor code: AD0051AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$786
Pre-order only
Vendor code: AD0016CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$811
Pre-order only
Vendor code: AD0060CA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PP |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$830
Pre-order only
Vendor code: PLX0803801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$327
Pre-order only
Vendor code: PLX1322201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$498
Pre-order only
Vendor code: PLX2303201
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 58 |
$395
Pre-order only
Vendor code: PLX232225E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$285
Pre-order only
Vendor code: PLX240385E
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$329
Pre-order only
Vendor code: PLX1722001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$516
Pre-order only
Vendor code: PLX3622001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$618
Pre-order only
Vendor code: PLX2703801
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 37 W 0,16А |
$453
Pre-order only
Vendor code: PLX27228V8
| Producer | ETATRON D.S. |
| Material | PVDF |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 58 |
$474


























































































































































