Products OFT Pumps. Page 8

Pre-order only
Vendor code: 1035649
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 76 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035657
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035665
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035673
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 62 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035681
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 62 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035689
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 87 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035697
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 1.8 |
| Feed height, m | 141 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035705
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 110 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035713
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 14.4 |
| Feed height, m | 65 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035721
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.6 |
| Feed height, m | 74 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035729
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 7.2 |
| Feed height, m | 93 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035737
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 14.4 |
| Feed height, m | 94 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 540.40.009.005M
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 35 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
$3,741
Pre-order only
Vendor code: 540.40.009.010T
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 53 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
$3,914
Pre-order only
Vendor code: 1035761
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 5.4 |
| Feed height, m | 66 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035819
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 27 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Output pipe diameter | 2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035827
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 42 |
| Feed height, m | 13.1 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Output pipe diameter | 2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035911
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 21 |
| Feed height, m | 56 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Output pipe diameter | 1 1/2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035834
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 27 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Output pipe diameter | 2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035899
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 15 |
| Feed height, m | 77 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Output pipe diameter | 1 1/2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035784
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 35 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | 1 1/2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035792
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 42 |
| Feed height, m | 42.9 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Input pipe diameter | 2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035800
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 42 |
| Feed height, m | 24.6 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | 3" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035871
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 43 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035879
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 185 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035863
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 43 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | AISI 304 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035808
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 5.4 |
| Feed height, m | 37 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | 1 1/4" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035816
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 15 |
| Feed height, m | 28 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | 1 1/2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035919
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 15 |
| Feed height, m | 36 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Output pipe diameter | 1 1/2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035854
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 1.5 |
| Feed height, m | 43 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
Price on request


























































































































































