Products OFT Pumps. Page 9

Pre-order only
Vendor code: 1035842
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 56 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035850
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 76 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035887
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 43 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035895
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 100 |
| Power capacity, kW | 4 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 400.42.001.015T
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 39 |
| Feed height, m | 11.5 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Output pipe diameter | 2" |
$3,067
Pre-order only
Vendor code: 540.42.009.010M
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 53 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
$6,473
Pre-order only
Vendor code: 540.42.009.015T
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 78 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
$6,868
Pre-order only
Vendor code: 1041454
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 39 |
| Feed height, m | 11.5 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | AISI 316 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041462
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 27 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041470
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 42 |
| Feed height, m | 13.1 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Material | AISI 316 stainless steel |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 400.40.001.015T
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 39 |
| Feed height, m | 11.5 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Output pipe diameter | 2" |
$2,230
Pre-order only
Vendor code: 1035650
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035658
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 62 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035666
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 62 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035674
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.3 |
| Feed height, m | 87 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035682
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 1.5 |
| Feed height, m | 43 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035690
| Diameter of pump | 3" (75 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 1.5 |
| Feed height, m | 43 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035698
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 1.8 |
| Feed height, m | 210 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035706
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 150 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035714
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 28 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035722
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 3.6 |
| Feed height, m | 110 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035730
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 7.2 |
| Feed height, m | 128 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035738
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 28 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 540.40.009.010M
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 53 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
$4,366
Pre-order only
Vendor code: 540.40.009.015T
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 78 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
$4,618
Pre-order only
Vendor code: 1035762
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 5.4 |
| Feed height, m | 103 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035820
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 9.5 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Output pipe diameter | 2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035828
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 45 |
| Feed height, m | 15 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Output pipe diameter | 2" |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035912
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 21 |
| Feed height, m | 78 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Output pipe diameter | DN32 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1035835
| Producer | OFT Pumps |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 9.5 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Output pipe diameter | 2" |
Price on request


























































































































































