- Home
- Industrial pumps | page: 8
Industrial pumps | page: 8
Water supply, drainage, heat supply and transportation of process fluids both in the home and in industry, organization of irrigation and pumping of chemical and aggressive liquids, pumping for food technology, components and additives, pumps for petrochemistry - all this work is done by pumps. Depending on the purpose of the pumps are divided by design and purpose, by type of drive and characteristics: the material of the working part, the capacity.
Selection of pumps can be done on our website using a filter, or call or chat to consult the leading engineers of our company.
Selection by parameters
Producer: WiloClear
Pre-order only
Vendor code: 2089569
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 5.8 |
| Feed height, m | 5.5 |
| Power capacity, kW | 0,12 |
| Input pipe diameter | DN25 |
$587
Pre-order only
Vendor code: 2089570
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 7 |
| Feed height, m | 7 |
| Power capacity, kW | 0,12 |
| Input pipe diameter | DN25 |
$587
Pre-order only
Vendor code: 2089571
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Input pipe diameter | DN25 |
| Rate of turn, rpm | 2 800 |
$600
Pre-order only
Vendor code: 2089572
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 9 |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Input pipe diameter | DN25 |
| Rate of turn, rpm | 2 800 |
$647
Pre-order only
Vendor code: 2089573
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 9 |
| Power capacity, kW | 0,12 |
| Input pipe diameter | G 2" |
| Rate of turn, rpm | 2 800 |
$592
Pre-order only
Vendor code: 2089574
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Power capacity, kW | 0,12 |
| Input pipe diameter | G 2" |
| Rate of turn, rpm | 2 800 |
$592
Pre-order only
Vendor code: 2089575
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Input pipe diameter | G 2" |
| Rate of turn, rpm | 2 800 |
$609
Pre-order only
Vendor code: 2089576
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 9 |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Input pipe diameter | G 2" |
| Rate of turn, rpm | 2 800 |
$652
Pre-order only
Vendor code: 2150342
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Power capacity, kW | 0,12 |
| Input pipe diameter | DN32 |
| Rate of turn, rpm | 1 500 |
$797
Pre-order only
Vendor code: 2152928
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 18 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | DN32 |
| Rate of turn, rpm | 2 900 |
$771
Pre-order only
Vendor code: 2150338
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 21 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | DN32 |
| Rate of turn, rpm | 2 900 |
$598
Pre-order only
Vendor code: 2150343
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 11 |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Input pipe diameter | DN32 |
| Rate of turn, rpm | 1 450 |
$820
Pre-order only
Vendor code: 2152930
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 11 |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Input pipe diameter | DN32 |
| Rate of turn, rpm | 1 450 |
$878
Pre-order only
Vendor code: 2152931
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | DN32 |
| Rate of turn, rpm | 2 900 |
$891
Pre-order only
Vendor code: 2121199
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 33 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | DN32 |
$969
Pre-order only
Vendor code: 2121200
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 40 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | DN32 |
$1,241
Pre-order only
Vendor code: 2150335
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 11 |
| Feed height, m | 9 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Input pipe diameter | DN32 |
$689
Pre-order only
Vendor code: 2161965
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 14 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Input pipe diameter | DN32 |
$734
Pre-order only
Vendor code: 2089553
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 11 |
| Feed height, m | 3 |
| Power capacity, kW | 0,12 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$672
Pre-order only
Vendor code: 2089585
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 20 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$829
Pre-order only
Vendor code: 2121201
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 28 |
| Feed height, m | 18 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$894
Pre-order only
Vendor code: 2089554
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 32 |
| Feed height, m | 22 |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$817
Pre-order only
Vendor code: 2121202
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 32 |
| Feed height, m | 22 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$997
Pre-order only
Vendor code: 2121203
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 28 |
| Feed height, m | 28 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$1,051
Pre-order only
Vendor code: 2089555
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Feed height, m | 7 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$841
Pre-order only
Vendor code: 2231808
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 36 |
| Feed height, m | 33 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$1,251
Pre-order only
Vendor code: 2121206
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 44 |
| Feed height, m | 40 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$1,510
Pre-order only
Vendor code: 2121207
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 36 |
| Feed height, m | 50 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$1,641
Pre-order only
Vendor code: 2155494
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 12 |
| Feed height, m | 4 |
| Power capacity, kW | 0,12 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$677
Pre-order only
Vendor code: 2089695
| Producer | Wilo |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 1.8 |
| Power capacity, kW | 0,095 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$681



































































































































































