Products ETATRON D. S.. Page 7

ETATRON D. S. develops and manufactures a wide range of different types of metering pumps, liquid analyzers and metering stations that are designed for most chemical dosing plants and control and analysis systems.
Pre-order only
Vendor code: AGT2641403
| Producer | ETATRON D.S. |
| Application | suspension, agitation, milk of lime, dissolution, solutions, reagents and emulsions for the purpose of homogenization, confusion, salt, suspending, suspensions |
| Analogue for | AGF, AQUA, Emec, FWT, Grundfos, Inoxpa, Jesco Pump, Lightnin, ProMinent, SULZER, Tapflo, ЕВРОХИММАШ, Тульские машины, ТЭСМО, Эксиммаш |
$2,923
Pre-order only
Vendor code: PCD1523864
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 25 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 5 W |
$262
Pre-order only
Vendor code: PBH423052F
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 150 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 20 |
$478
Pre-order only
Vendor code: PPF0736864
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 10 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 3,5 W |
$95
Pre-order only
Vendor code: CXB4000401
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Power capacity, Wt | 15 |
| Pressure, bar | 1.5 |
$461
Pre-order only
Vendor code: CXB0055001
| Producer | ETATRON D.S. |
| Rate of turn, rpm | 48 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Manual |
| Power capacity, Wt | 3,5 W |
$268
Pre-order only
Vendor code: BP0052AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,301
Pre-order only
Vendor code: BP0256AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,393
Pre-order only
Vendor code: BP0158AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,062
Pre-order only
Vendor code: BP0251AA00700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$2,336
Pre-order only
Vendor code: BP0503AA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$2,448
Pre-order only
Vendor code: BP0103BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,301
Pre-order only
Vendor code: BP0312BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,218
Pre-order only
Vendor code: BP0163BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$1,262
Pre-order only
Vendor code: BP0513BA00700
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,180
Pre-order only
Vendor code: BP1027BA00900
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$2,572
Pre-order only
Vendor code: AP0046AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$790
Pre-order only
Vendor code: AP0006BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$685
Pre-order only
Vendor code: AP0064BA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | PVC |
| Control | Manual |
| Model | BA |
$685
Pre-order only
Vendor code: BP0220AP00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Flow rate, l/h | 251 |
| Plunger strokes per minute | 60 |
$1,069
Pre-order only
Vendor code: CXR1005101
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$427
Pre-order only
Vendor code: CXB0009102
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 1 |
| Measuring parameters | Electrical conductivity |
$1,414
Pre-order only
Vendor code: CXB5010101ER
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Control | Microprocessing |
| Measuring parameters | 3 |
| Measuring parameters | рН-Rx-Cl |
$1,396
Pre-order only
Vendor code: BD0079AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,385
Pre-order only
Vendor code: BD0300AA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,818
Pre-order only
Vendor code: BD0420AA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | AISI 316L |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,511
Pre-order only
Vendor code: BD0056BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$848
Pre-order only
Vendor code: BD0257BA00000
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,170
Pre-order only
Vendor code: BD0278BA00600
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVC |
| Explosion protection | No |
| Control | Manual |
$1,484
Pre-order only
Vendor code: AD0016AA00100
| Producer | ETATRON D.S. |
| Power capacity, kW | 0,18 |
| Material | AISI 316L |
| Control | Manual |
| Model | AA |
$1,092


























































































































































