Products LEO. Page 8

LEO Group is a high-tech enterprise of the national level. The company is engaged in research, development, design, production, sale and service of a full range of pumps.
Pre-order only
Vendor code: 779679
| Producer | LEO |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Country of Origin | China |
$337
Pre-order only
Vendor code: 771044
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 3.5 |
| Feed height, m | 134 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$596
Pre-order only
Vendor code: 7711583
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 92 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$853
Pre-order only
Vendor code: 7711763
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 23.5 |
| Feed height, m | 95 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,115
Pre-order only
Vendor code: 772505
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 15 |
| Feed height, m | 35 |
| Power capacity, kW | 1,3 |
| Max. head, m | 35 |
$136
Pre-order only
Vendor code: 776252
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 3 |
| Feed height, m | 39 |
| Power capacity, kW | 0,8 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$112
Pre-order only
Vendor code: 776384
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 5.1 |
| Feed height, m | 40 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$131
Pre-order only
Vendor code: 7752753
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 54 |
| Feed height, m | 52.5 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Input pipe diameter | G 4" |
$486
Pre-order only
Vendor code: 7752873
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 72 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | G 4" |
$383
Pre-order only
Vendor code: 775286
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 66 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | G 3" |
$302
Pre-order only
Vendor code: 775658
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 15 |
| Feed height, m | 40 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | G 1 1/2" |
$418
Pre-order only
Vendor code: 7754663
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 10.2 |
| Feed height, m | 78 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$322
Pre-order only
Vendor code: 775434
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 5.4 |
| Feed height, m | 46.5 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$146
Pre-order only
Vendor code: 775431
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.2 |
| Feed height, m | 35 |
| Power capacity, kW | 0,45 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$86
Pre-order only
Vendor code: 774442
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 7 |
| Power capacity, kW | 0,15 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$56
Pre-order only
Vendor code: 779682
| Producer | LEO |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Country of Origin | China |
$530
Pre-order only
Vendor code: 7755363
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 57 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Input pipe diameter | 2 1/2" |
| Output pipe diameter | 2" |
$347
Pre-order only
Vendor code: 7711603
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 122 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$927
Pre-order only
Vendor code: 772512
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 55 |
| Input pipe diameter | G 2" |
| Max. head, m | 55 |
$225
Pre-order only
Vendor code: 7738553
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 75 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$448
Pre-order only
Vendor code: 773141
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 6.6 |
| Feed height, m | 6 |
| Power capacity, kW | 0,25 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$37
Pre-order only
Vendor code: 772602
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 1.8 |
| Feed height, m | 91 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | G 1 3/4" |
$148
Pre-order only
Vendor code: 776254
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.2 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$141
Pre-order only
Vendor code: 776386
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 5.1 |
| Feed height, m | 48 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$145
Pre-order only
Vendor code: 7752703
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 54 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Input pipe diameter | G 2" |
$441
Pre-order only
Vendor code: 7752863
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 72 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | G 3" |
$284
Pre-order only
Vendor code: 775637
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 7.2 |
| Feed height, m | 58 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | G 1 1/4" |
$279
Pre-order only
Vendor code: 7754653
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 10.2 |
| Feed height, m | 68 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$301
Pre-order only
Vendor code: 7752993
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 15 |
| Feed height, m | 82 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | G 1 1/2" |
$471
Pre-order only
Vendor code: 775412
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 5.4 |
| Feed height, m | 45 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$102


























































































































































