- Home
- Industrial pumps | page: 2
Industrial pumps | page: 2
Water supply, drainage, heat supply and transportation of process fluids both in the home and in industry, organization of irrigation and pumping of chemical and aggressive liquids, pumping for food technology, components and additives, pumps for petrochemistry - all this work is done by pumps. Depending on the purpose of the pumps are divided by design and purpose, by type of drive and characteristics: the material of the working part, the capacity.
Selection of pumps can be done on our website using a filter, or call or chat to consult the leading engineers of our company.
Selection by parameters
Producer: LEOClear
In stock
Vendor code: 7710983
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 74 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$568
In stock
Vendor code: 7711003
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 96 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$607
In stock
Vendor code: 7711023
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 114 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$633
In stock
Vendor code: 7711053
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 142 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$751
In stock
Vendor code: 7711083
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 175 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$816
In stock
Vendor code: 7711103
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 192 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$849
In stock
Vendor code: 7711243
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 31 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$439
In stock
Vendor code: 7711273
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 50 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$507
In stock
Vendor code: 7711293
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 65 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$593
In stock
Vendor code: 7711313
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 78 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$633
In stock
Vendor code: 7711333
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 91 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$673
In stock
Vendor code: 7711353
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 103 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$696
In stock
Vendor code: 7711373
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 130 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$833
In stock
Vendor code: 7711383
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 145 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$874
In stock
Vendor code: 7711413
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 192 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$997
In stock
Vendor code: 7711513
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$540
In stock
Vendor code: 7711533
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 40 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$652
In stock
Vendor code: 7711623
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 162 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,237
In stock
Vendor code: 7711633
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 185 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,312
In stock
Vendor code: 7711643
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 206 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,348
In stock
Vendor code: 7711713
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 23.5 |
| Feed height, m | 26 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$658
In stock
Vendor code: 7711743
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 23.5 |
| Feed height, m | 68 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$824
In stock
Vendor code: 7711783
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 23.5 |
| Feed height, m | 121 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,207
In stock
Vendor code: 7711913
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 28.5 |
| Feed height, m | 28 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$658
In stock
Vendor code: 7711933
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 28.5 |
| Feed height, m | 58 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,000
In stock
Vendor code: 7711943
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 28.5 |
| Feed height, m | 71 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,028
In stock
Vendor code: 772515
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 60 |
| Feed height, m | 30 |
| Input pipe diameter | G 3" |
| Max. head, m | 30 |
$200
In stock
Vendor code: 7714123
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 16.5 |
| Feed height, m | 17 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$487
In stock
Vendor code: 7714133
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 21 |
| Feed height, m | 21 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | DN40 |
$501
In stock
Vendor code: 773832
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 15 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Output pipe diameter | DN65 |
$251



































































































































































