- Home
- Industrial pumps | page: 9
Industrial pumps | page: 9
Water supply, drainage, heat supply and transportation of process fluids both in the home and in industry, organization of irrigation and pumping of chemical and aggressive liquids, pumping for food technology, components and additives, pumps for petrochemistry - all this work is done by pumps. Depending on the purpose of the pumps are divided by design and purpose, by type of drive and characteristics: the material of the working part, the capacity.
Selection of pumps can be done on our website using a filter, or call or chat to consult the leading engineers of our company.
Selection by parameters
Producer: DrenoClear
Pre-order only
Vendor code: 2000190
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 144 |
| Feed height, m | 30 |
| Power capacity, kW | 20 |
| Output pipe diameter | DN100 |
$12,920
Pre-order only
Vendor code: 2000190EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 144 |
| Feed height, m | 30 |
| Power capacity, kW | 20 |
| Output pipe diameter | DN100 |
$15,892
Pre-order only
Vendor code: 2000192
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 194.4 |
| Feed height, m | 33 |
| Power capacity, kW | 25 |
| Output pipe diameter | DN100 |
$15,001
Pre-order only
Vendor code: 2000192EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 194.4 |
| Feed height, m | 33 |
| Power capacity, kW | 25 |
| Output pipe diameter | DN100 |
$18,449
Pre-order only
Vendor code: 2000204
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 396 |
| Feed height, m | 21.5 |
| Power capacity, kW | 35 |
| Output pipe diameter | DN150 |
$18,205
Pre-order only
Vendor code: 2000206
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 432 |
| Feed height, m | 28 |
| Power capacity, kW | 45 |
| Output pipe diameter | DN150 |
$22,547
Pre-order only
Vendor code: 2000208
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 432 |
| Feed height, m | 35 |
| Power capacity, kW | 55 |
| Output pipe diameter | DN150 |
$26,219
Pre-order only
Vendor code: 2001580
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 9.9 |
| Feed height, m | 21 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$696
Pre-order only
Vendor code: 2001582
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 9.9 |
| Feed height, m | 21 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$772
Pre-order only
Vendor code: 2001584
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 9.9 |
| Feed height, m | 21 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$663
Pre-order only
Vendor code: 2001586
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 9.9 |
| Feed height, m | 21 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$800
Pre-order only
Vendor code: 2001590
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 10.8 |
| Feed height, m | 25 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$1,042
Pre-order only
Vendor code: 2001592
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 10.8 |
| Feed height, m | 25 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$929
Pre-order only
Vendor code: 2001594
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 10.8 |
| Feed height, m | 25 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$1,068
Pre-order only
Vendor code: 2001596
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 10.8 |
| Feed height, m | 28.5 |
| Power capacity, kW | 1,4 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$1,054
Pre-order only
Vendor code: 2001598
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 10.8 |
| Feed height, m | 28.5 |
| Power capacity, kW | 1,4 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$1,128
Pre-order only
Vendor code: 2001602
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 10.8 |
| Feed height, m | 28.5 |
| Power capacity, kW | 1,4 |
| Output pipe diameter | G 1 1/4" |
$1,150
Pre-order only
Vendor code: 2000128
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 108 |
| Feed height, m | 31 |
| Power capacity, kW | 12 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$5,964
Pre-order only
Vendor code: 2000128EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 108 |
| Feed height, m | 31 |
| Power capacity, kW | 12 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$7,334
Pre-order only
Vendor code: 2000130
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 144 |
| Feed height, m | 38 |
| Power capacity, kW | 15 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$7,433
Pre-order only
Vendor code: 2000130EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 144 |
| Feed height, m | 38 |
| Power capacity, kW | 15 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$9,143
Pre-order only
Vendor code: 2000129
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 144 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 20 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$8,797
Pre-order only
Vendor code: 2000129EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 144 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 20 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$10,820
Pre-order only
Vendor code: 2000131
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 151.2 |
| Feed height, m | 52 |
| Power capacity, kW | 25 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$9,869
Pre-order only
Vendor code: 2004000
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 12.6 |
| Feed height, m | 18.5 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Output pipe diameter | G 2" |
$1,032
Pre-order only
Vendor code: 2000131EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 151.2 |
| Feed height, m | 52 |
| Power capacity, kW | 25 |
| Output pipe diameter | DN80 |
$12,138
Pre-order only
Vendor code: 2004000S
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 12.6 |
| Feed height, m | 18.5 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Output pipe diameter | G 2" |
$1,170
Pre-order only
Vendor code: 2000508
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 151.2 |
| Feed height, m | 22.5 |
| Power capacity, kW | 15 |
| Output pipe diameter | DN100 |
$7,704
Pre-order only
Vendor code: 2004000EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 12.6 |
| Feed height, m | 18.5 |
| Power capacity, kW | 0,9 |
| Output pipe diameter | G 2" |
$1,402
Pre-order only
Vendor code: 2000508EX
| Producer | Dreno |
| Pump capacity, m3/h | 151.2 |
| Feed height, m | 22.5 |
| Power capacity, kW | 15 |
| Output pipe diameter | DN100 |
$9,477



































































































































































