Products DEBEM. Page 31

Debem has been working in the field of pumping equipment for more than 30 years. Debem is an innovative company specializing in the production of industrial pumps for pumping highly corrosive and aggressive media.
-
Industrial pumps
- Pumps by type
-
Pumps by liquids
- Nitric acid pump
- Pump for liquid glass
- Pump for potassium bichromate, caustic soda
- Pump for cream and paste
- Pumps for viscous liquids
- Pumps for hexane
- Glycerin pumps
- Acid pumps
- Glue pumps
- Pumps for paints and varnishes
- Pumps for an ice cream
- Chemical dosing pumps
- Resin pumps
- Pumps for pumping alcohol ЕХ
- Pumps for freon
- Lye pumps
- Acid-resistant pumps for aggressive liquids
- Pumps by industry, purpose
- Pumps by manufacturer
Pre-order only
Vendor code: IB50-P-HTTPD--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 3 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1/2" |
$579
Pre-order only
Vendor code: IMICR-AL-MTTLT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 1.8 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | AL |
| Input pipe diameter | 1/2" |
$495
Pre-order only
Vendor code: IB100-P-HTTPT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 9 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1" |
$1,102
Pre-order only
Vendor code: IB251-FC-HTTFT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 20.4 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PVDF |
| Input pipe diameter | 1 1/2" |
$4,000
Pre-order only
Vendor code: IB503-FC-MTTFT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 54 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PVDF |
| Input pipe diameter | 3" |
$10,917
Pre-order only
Vendor code: IB100P-D-DPD--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 9 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1" |
$744
Pre-order only
Vendor code: IB150ALHTAIT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | AL |
| Input pipe diameter | 1 1/2" |
$1,469
Pre-order only
Vendor code: IB150P-MTTPN--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 13.2 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1 1/2" |
$1,029
Pre-order only
Vendor code: IB251ALD-DID--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 20.4 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | AL |
| Input pipe diameter | 1 1/2" |
$1,398
Pre-order only
Vendor code: IB502ALM-DAD-C
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 39 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | AL |
| Input pipe diameter | 2" |
$3,859
Pre-order only
Vendor code: IB50-ALN-AAN--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 3 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | AL |
| Input pipe diameter | 1/2" |
$534
Pre-order only
Vendor code: IB50-P-MTAAT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 3 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1/2" |
$522
Pre-order only
Vendor code: IB50-FCMTTFT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 3 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PVDF |
| Input pipe diameter | 1/2" |
$1,008
Pre-order only
Vendor code: IB81-P-MTAAD--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1" |
$570
Pre-order only
Vendor code: IB81-P-D-TPT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1" |
$505
Pre-order only
Vendor code: IB81-FCMTTFT-C
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PVDF |
| Input pipe diameter | 1" |
$2,810
Pre-order only
Vendor code: IMICRP-MTTAT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 1.8 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | PP |
| Input pipe diameter | 1/2" |
$410
Pre-order only
Vendor code: IB251-AL-HTALT--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 20.4 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | AL |
| Input pipe diameter | 1 1/2" |
$1,807
Pre-order only
Vendor code: ICU15ECNTTED--
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 1.02 |
| Feed height, m | 70 |
| Material | ECTFE |
| Input pipe diameter | 3/8" |
$802
Pre-order only
Vendor code: IM120FC-V0500N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 25 |
| Feed height, m | 16 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Material | PVDF |
$4,875
Pre-order only
Vendor code: IM130FC-V0500N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Material | PVDF |
$4,903
Pre-order only
Vendor code: IM140FC-V0500N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 40 |
| Feed height, m | 21 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Material | PVDF |
$5,223
Pre-order only
Vendor code: IM140P-V-1250-N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 40 |
| Feed height, m | 21 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Material | PP |
$3,476
Pre-order only
Vendor code: IM155FCV-0500-N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 45 |
| Feed height, m | 28 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Material | PVDF |
$9,952
Pre-order only
Vendor code: IM160P-V1250N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 55 |
| Feed height, m | 32 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Material | PP |
$4,753
Pre-order only
Vendor code: IM080FCD-0500-N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 7.2 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Material | PVDF |
$3,744
Pre-order only
Vendor code: IM090P-D-0500-N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 9 |
| Feed height, m | 10.5 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | PP |
$2,114
Pre-order only
Vendor code: IM095P-D-1000-N
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 16 |
| Feed height, m | 14 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Material | PP |
$2,906
Pre-order only
Vendor code: DM10P-SD1NE071
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 13.8 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Material | PP |
$753
Pre-order only
Vendor code: DM30FC-SV1NE090
| Producer | DEBEM |
| Pump capacity, m3/h | 35 |
| Feed height, m | 24 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Material | PVDF |
$1,826


























































































































































