Products LEO. Page 2

LEO Group is a high-tech enterprise of the national level. The company is engaged in research, development, design, production, sale and service of a full range of pumps.
In stock
Vendor code: 776111
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 1.8 |
| Feed height, m | 30 |
| Power capacity, kW | 0,125 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$72
In stock
Vendor code: 775136
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.2 |
| Feed height, m | 85 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$132
In stock
Vendor code: 7752793
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 22 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | G 2" |
$166
In stock
Vendor code: 775283
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 60 |
| Feed height, m | 14.5 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | G 4" |
$228
In stock
Vendor code: 775517
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 9.6 |
| Feed height, m | 30 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | 1 1/4" |
$148
In stock
Vendor code: 774452
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 10.2 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,27 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$81
In stock
Vendor code: 776916
| Producer | LEO |
| Country of Origin | China |
| Availability of spare parts | Yes |
$162
In stock
Vendor code: 771553
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 18 |
| Feed height, m | 23.7 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | DN50 |
$285
In stock
Vendor code: 7715683
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 42 |
| Feed height, m | 42 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Input pipe diameter | DN65 |
$589
In stock
Vendor code: 7710173
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 136 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$643
In stock
Vendor code: 7710503
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 3.5 |
| Feed height, m | 188 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$700
In stock
Vendor code: 7711273
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 50 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$507
In stock
Vendor code: 7711513
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$540
In stock
Vendor code: 7711643
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 206 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,348
In stock
Vendor code: 7711943
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 28.5 |
| Feed height, m | 71 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,028
In stock
Vendor code: 776113
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 35 |
| Power capacity, kW | 0,35 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$83
In stock
Vendor code: 7752783
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 30 |
| Feed height, m | 19.5 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | G 2" |
$159
In stock
Vendor code: 775284
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 66 |
| Feed height, m | 17.5 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Input pipe diameter | G 3" |
$262
In stock
Vendor code: 775447
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 94 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$230
In stock
Vendor code: 775295
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 9.6 |
| Feed height, m | 57.5 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | G 1 1/2" |
$212
In stock
Vendor code: 775433
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 5.4 |
| Feed height, m | 36 |
| Power capacity, kW | 0,6 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$99
In stock
Vendor code: 775520
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 18 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | 1 1/4" |
| Output pipe diameter | 1 1/2" |
$141
In stock
Vendor code: 774471
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 3.9 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,27 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$78
In stock
Vendor code: 776914
| Producer | LEO |
| Country of Origin | China |
| Availability of spare parts | Yes |
$163
In stock
Vendor code: 775536
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 54 |
| Feed height, m | 15 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Input pipe diameter | 2 1/2" |
$373
In stock
Vendor code: 7715533
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 18 |
| Feed height, m | 23.7 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | DN50 |
$274
In stock
Vendor code: 7715853
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 72 |
| Feed height, m | 18.8 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | DN50 |
$412
In stock
Vendor code: 7710363
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 3.5 |
| Feed height, m | 63 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$445
In stock
Vendor code: 7710983
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8 |
| Feed height, m | 74 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$568
In stock
Vendor code: 7711293
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 8.5 |
| Feed height, m | 65 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$593


























































































































































