Products LEO. Page 6

LEO Group is a high-tech enterprise of the national level. The company is engaged in research, development, design, production, sale and service of a full range of pumps.
Pre-order only
Vendor code: 775656
| Producer | LEO |
| Feed height, m | 21.4 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | G 1 1/2" |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$341
Pre-order only
Vendor code: 775422
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.8 |
| Feed height, m | 50 |
| Power capacity, kW | 0,6 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$115
Pre-order only
Vendor code: 775289
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 54 |
| Feed height, m | 12.5 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | G 3" |
$313
Pre-order only
Vendor code: 7755353
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 42 |
| Feed height, m | 12.7 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | 2" |
$289
Pre-order only
Vendor code: 772517
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 60 |
| Feed height, m | 27 |
| Power capacity, kW | 5 |
| Input pipe diameter | G 3" |
$314
Pre-order only
Vendor code: 7714283
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 43 |
| Feed height, m | 32 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | DN50 |
$694
Pre-order only
Vendor code: 7738133
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 25 |
| Feed height, m | 22 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Output pipe diameter | DN50 |
$271
Pre-order only
Vendor code: 7738683
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 34 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Output pipe diameter | DN100 |
$1,047
Pre-order only
Vendor code: 773211
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 10 |
| Feed height, m | 6 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
| Output pipe diameter | G 1 1/2" |
$77
Pre-order only
Vendor code: 776204
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.2 |
| Feed height, m | 46 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$121
Pre-order only
Vendor code: 776255
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.8 |
| Feed height, m | 48 |
| Power capacity, kW | 1,3 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$120
Pre-order only
Vendor code: 7752723
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 54 |
| Feed height, m | 39 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | G 2" |
$490
Pre-order only
Vendor code: 775292
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 60 |
| Feed height, m | 17.5 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Input pipe diameter | G 3" |
$354
Pre-order only
Vendor code: 775614
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 3.6 |
| Feed height, m | 53 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$227
Pre-order only
Vendor code: 7754563
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 6 |
| Feed height, m | 86 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$222
Pre-order only
Vendor code: 775297
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 15 |
| Feed height, m | 65 |
| Power capacity, kW | 3 |
| Input pipe diameter | G 1 1/2" |
$390
Pre-order only
Vendor code: 775432
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.2 |
| Feed height, m | 46.5 |
| Power capacity, kW | 0,6 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$102
Pre-order only
Vendor code: 7711963
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 28.5 |
| Feed height, m | 99 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$1,155
Pre-order only
Vendor code: 7714043
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 26 |
| Feed height, m | 26 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | DN32 |
$548
Pre-order only
Vendor code: 772118
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 3.8 |
| Feed height, m | 3.7 |
| Power capacity, kW | 0,11 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$63
Pre-order only
Vendor code: TR773223
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13.5 |
| Feed height, m | 8 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$41
Pre-order only
Vendor code: 776911
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.8 |
| Feed height, m | 6.5 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
$191
Pre-order only
Vendor code: 776205
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 4.8 |
| Feed height, m | 48 |
| Power capacity, kW | 1,3 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$127
Pre-order only
Vendor code: 776150
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 2.4 |
| Feed height, m | 40 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
| Input pipe diameter | G 1" |
$108
Pre-order only
Vendor code: 775272
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 54 |
| Feed height, m | 39 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | G 2" |
$495
Pre-order only
Vendor code: 7752933
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 96 |
| Feed height, m | 16.5 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Input pipe diameter | G 4" |
$513
Pre-order only
Vendor code: 775282
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 60 |
| Feed height, m | 14.5 |
| Power capacity, kW | 1,5 |
| Input pipe diameter | G 3" |
$216
Pre-order only
Vendor code: 775635
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 7.2 |
| Feed height, m | 38 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
| Input pipe diameter | G 1 1/4" |
$230
Pre-order only
Vendor code: 7711553
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 13 |
| Feed height, m | 61 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$702
Pre-order only
Vendor code: 7711733
| Producer | LEO |
| Pump capacity, m3/h | 23.5 |
| Feed height, m | 55 |
| Power capacity, kW | 4 |
| Power supply | 3х380 V, 50 Hz |
$797


























































































































































