Products EDWIN. Page 3

Pre-order only
Vendor code: 1041297
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 119 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
$581
Pre-order only
Vendor code: 1041301
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 149 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
$646
Pre-order only
Vendor code: 1041307
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 60 |
| Power capacity, kW | 4 |
$495
Pre-order only
Vendor code: 1041315
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 239 |
| Power capacity, kW | 15 |
$1,086
Pre-order only
Vendor code: 1041323
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 45 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
$147
Pre-order only
Vendor code: 1041285
| Frequency control | Yes |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,6 |
$197
Pre-order only
Vendor code: 1041752
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 238 |
| Power capacity, kW | 45 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041760
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 225 |
| Power capacity, kW | 45 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041768
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 160 |
| Feed height, m | 196 |
| Power capacity, kW | 63 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041776
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 180 |
| Feed height, m | 256 |
| Power capacity, kW | 90 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041341
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 179 |
| Power capacity, kW | 2,2 |
$306
Pre-order only
Vendor code: 1041345
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 314 |
| Power capacity, kW | 4 |
$466
Pre-order only
Vendor code: 1041308
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 90 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
$570
Pre-order only
Vendor code: 1041316
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 269 |
| Power capacity, kW | 18,5 |
$1,245
Pre-order only
Vendor code: 1041324
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 60 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
$159
Pre-order only
Vendor code: 1041286
| Frequency control | Yes |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,6 |
$197
Pre-order only
Vendor code: 1041294
| Frequency control | no |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 23.1 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
$229
Pre-order only
Vendor code: 1041753
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 297 |
| Power capacity, kW | 55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041761
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 267 |
| Power capacity, kW | 55 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041769
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 160 |
| Feed height, m | 224 |
| Power capacity, kW | 75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041777
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 180 |
| Feed height, m | 288 |
| Power capacity, kW | 110 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041298
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 75 |
| Power capacity, kW | 3 |
$474
Pre-order only
Vendor code: 1041302
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 194 |
| Power capacity, kW | 9,2 |
$743
Pre-order only
Vendor code: 1041309
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 60 |
| Power capacity, kW | 4 |
$495
Pre-order only
Vendor code: 1041317
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 299 |
| Power capacity, kW | 18,5 |
$1,264
Pre-order only
Vendor code: 1041325
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 75 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
$178
Pre-order only
Vendor code: 1041333
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 45 |
| Power capacity, kW | 0,37 |
$191
Pre-order only
Vendor code: 1041287
| Frequency control | Yes |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 3.7 |
| Feed height, m | 7 |
| Power capacity, kW | 0,005-0,047 |
$72
Pre-order only
Vendor code: 1041347
| Frequency control | no |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
$205
Pre-order only
Vendor code: 1041754
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 337 |
| Power capacity, kW | 63 |
Price on request


























































































































































