Products EDWIN. Page 4

Pre-order only
Vendor code: 1041762
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 306 |
| Power capacity, kW | 63 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041770
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 160 |
| Feed height, m | 252 |
| Power capacity, kW | 90 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041338
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 119 |
| Power capacity, kW | 1,3 |
$254
Pre-order only
Vendor code: 1041342
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 209 |
| Power capacity, kW | 2,6 |
$327
Pre-order only
Vendor code: 1041346
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 373 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
$552
Pre-order only
Vendor code: 1041310
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 90 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
$561
Pre-order only
Vendor code: 1041318
| Diameter of pump | 5" (125 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 10 |
| Feed height, m | 105 |
| Power capacity, kW | 3 |
$452
Pre-order only
Vendor code: 1041334
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 60 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
$200
Pre-order only
Vendor code: 1041348
| Frequency control | no |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 18.6 |
| Feed height, m | 17 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
$213
Pre-order only
Vendor code: 1041747
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 99 |
| Power capacity, kW | 18,5 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041755
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 397 |
| Power capacity, kW | 75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041763
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 347 |
| Power capacity, kW | 75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041771
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 160 |
| Feed height, m | 280 |
| Power capacity, kW | 110 |
Price on request









































































































































