Products EDWIN. Page 2

Pre-order only
Vendor code: 1041320
| Diameter of pump | 5" (125 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 10 |
| Feed height, m | 178 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
$583
Pre-order only
Vendor code: 1041336
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 90 |
| Power capacity, kW | 0,92 |
$224
Pre-order only
Vendor code: 1041350
| Frequency control | no |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
$205
Pre-order only
Vendor code: 1041749
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 139 |
| Power capacity, kW | 26 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041757
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 123 |
| Power capacity, kW | 26 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041765
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 160 |
| Feed height, m | 112 |
| Power capacity, kW | 37 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041773
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 180 |
| Feed height, m | 160 |
| Power capacity, kW | 63 |
$5,922
Pre-order only
Vendor code: 1041296
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 89 |
| Power capacity, kW | 4 |
$510
Pre-order only
Vendor code: 1041300
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 119 |
| Power capacity, kW | 5,5 |
$573
Pre-order only
Vendor code: 1041305
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 24 |
| Feed height, m | 313 |
| Power capacity, kW | 15 |
$1,107
Pre-order only
Vendor code: 1041313
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 179 |
| Power capacity, kW | 11 |
$909
Pre-order only
Vendor code: 1041321
| Diameter of pump | 5" (125 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 10 |
| Feed height, m | 220 |
| Power capacity, kW | 7,5 |
$680
Pre-order only
Vendor code: 1041337
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 105 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
$237
Pre-order only
Vendor code: 1041351
| Frequency control | no |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 18.6 |
| Feed height, m | 17 |
| Power capacity, kW | 0,75 |
$229
Pre-order only
Vendor code: 1041750
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 159 |
| Power capacity, kW | 30 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041758
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 143 |
| Power capacity, kW | 30 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041766
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 160 |
| Feed height, m | 140 |
| Power capacity, kW | 45 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041774
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 180 |
| Feed height, m | 192 |
| Power capacity, kW | 75 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041340
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 157 |
| Power capacity, kW | 1,8 |
$283
Pre-order only
Vendor code: 1041344
| Diameter of pump | 4" (100 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 4 |
| Feed height, m | 269 |
| Power capacity, kW | 3,7 |
$431
Pre-order only
Vendor code: 1041306
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 45 |
| Power capacity, kW | 3 |
$457
Pre-order only
Vendor code: 1041314
| Diameter of pump | 6" (150 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 33 |
| Feed height, m | 209 |
| Power capacity, kW | 13 |
$1,003
Pre-order only
Vendor code: 1041322
| Diameter of pump | 5" (125 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 10 |
| Feed height, m | 293 |
| Power capacity, kW | 11 |
$804
Pre-order only
Vendor code: 1041284
| Frequency control | Yes |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,6 |
$197
Pre-order only
Vendor code: 1041292
| Frequency control | no |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 22 |
| Feed height, m | 12 |
| Power capacity, kW | 0,55 |
$205
Pre-order only
Vendor code: 1041352
| Frequency control | no |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 23.1 |
| Feed height, m | 20 |
| Power capacity, kW | 1,1 |
$229
Pre-order only
Vendor code: 1041751
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 90 |
| Feed height, m | 198 |
| Power capacity, kW | 37 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041759
| Diameter of pump | 8" (200 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 110 |
| Feed height, m | 184 |
| Power capacity, kW | 37 |
Price on request
Pre-order only
Vendor code: 1041767
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 160 |
| Feed height, m | 168 |
| Power capacity, kW | 55 |
$5,108
Pre-order only
Vendor code: 1041775
| Diameter of pump | 10" (250 mm) |
| Producer | EDWIN |
| Pump capacity, m3/h | 180 |
| Feed height, m | 224 |
| Power capacity, kW | 90 |
Price on request


























































































































































