Products R&X Energy. Page 3

Pre-order only
Vendor code: 1045697
| Rated power, kW | 2 |
| Maximum power, kW | 2,2 |
| Blades Length, m | 1,35 |
| Wheel Diameter, m | 1,1 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,553
Pre-order only
Vendor code: 1045707
| Rated power, kW | 25 |
| Blades Length, m | 4,2 |
| Wheel Diameter, m | 2,4 |
| Blades Quantity | 3; includes a double boost drum |
| Start Up Speed, m/s | 1,5 |
$12,781
Pre-order only
Vendor code: 1045718
| Rated power, kW | 8 |
| Blades Length, m | 3,2 |
| Wheel Diameter, m | 2 |
| Blades Quantity | 3 |
| Start Up Speed, m/s | 2 |
$5,362
Pre-order only
Vendor code: 1045728
| Rated power, kW | 100 |
| Blades Length, m | 10 |
| Wheel Diameter, m | 5 |
| Blades Quantity | 5; includes triple boost drum |
| Start Up Speed, m/s | 2 |
$53,793
Pre-order only
Vendor code: 1045739
| Rated power, kW | 25 |
| Maximum power, kW | 30 |
| Blades Length, m | 3,5 |
| Wheel Diameter, m | 3,5 |
| Blades Quantity | 3 |
$11,300
Pre-order only
Vendor code: 1045671
| Rated power, kW | 30 |
| Maximum power, kW | 35 |
| Blades Length, m | 3,8 |
| Wheel Diameter, m | 8 |
| Blades Quantity | 3 |
$19,568
Pre-order only
Vendor code: 1045657
| Rated power, kW | 4 |
| Maximum power, kW | 4,2 |
| Blades Length, m | 1,68 |
| Wheel Diameter, m | 3,45 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,896
Pre-order only
Vendor code: 1045667
| Rated power, kW | 40 |
| Maximum power, kW | 45 |
| Blades Length, m | 4,5 |
| Wheel Diameter, m | 9,5 |
| Blades Quantity | 3 |
$15,037
Pre-order only
Vendor code: 1050148
| Rated power, kW | 15 |
| Producer | R&X Energy |
| Rated voltage, V | 380V |
| Series | H-Type |
| Country of Origin | China |
$9,134
Pre-order only
Vendor code: 1052153
| Rated power, kW | 12 |
| Maximum power, kW | 13 |
| Blades Length, m | 3,5 |
| Wheel Diameter, m | 1,2 |
| Blades Quantity | 2 |
$7,564
Pre-order only
Vendor code: 1052157
| Rated power, kW | 3,5 |
| Blades Length, m | 2 |
| Wheel Diameter, m | 1,4 |
| Blades Quantity | 3; includes internal boost drum |
| Start Up Speed, m/s | 1,3 |
$2,464
Pre-order only
Vendor code: 1052168
| Rated power, kW | 5 |
| Maximum power, kW | 5,2 |
| Blades Length, m | 1,95 |
| Wheel Diameter, m | 3,99 |
| Blades Quantity | 3 |
$2,744
Pre-order only
Vendor code: 1045689
| Rated power, kW | 2,5 |
| Maximum power, kW | 2,7 |
| Blades Length, m | 1,5 |
| Wheel Diameter, m | 0,67 |
| Blades Quantity | 2 |
$1,571
Pre-order only
Vendor code: 1045698
| Rated power, kW | 3 |
| Maximum power, kW | 3,2 |
| Blades Length, m | 1,65 |
| Wheel Diameter, m | 1,6 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,824
Pre-order only
Vendor code: 1045708
| Rated power, kW | 1 |
| Blades Length, m | 1,6 |
| Wheel Diameter, m | 1,2 |
| Blades Quantity | 3 |
| Start Up Speed, m/s | 1,3 |
$1,553
Pre-order only
Vendor code: 1045721
| Rated power, kW | 10 |
| Blades Length, m | 3,2 |
| Wheel Diameter, m | 2 |
| Blades Quantity | 3; includes internal boost drum |
| Start Up Speed, m/s | 2 |
$5,813
Pre-order only
Vendor code: 1045729
| Rated power, kW | 1 |
| Maximum power, kW | 1,1 |
| Blades Length, m | 1,17 |
| Wheel Diameter, m | 1,3 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,228
Pre-order only
Vendor code: 1045740
| Rated power, kW | 1 |
| Maximum power, kW | 1,1 |
| Blades Length, m | 0,6 |
| Wheel Diameter, m | 0,9 |
| Blades Quantity | 5 |
$325
Pre-order only
Vendor code: 1045652
| Rated power, kW | 3 |
| Maximum power, kW | 3,5 |
| Blades Length, m | 1,15 |
| Wheel Diameter, m | 2,4 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,264
Pre-order only
Vendor code: 1045658
| Rated power, kW | 4,5 |
| Maximum power, kW | 4,7 |
| Blades Length, m | 1,8 |
| Wheel Diameter, m | 3,7 |
| Blades Quantity | 3 |
$2,437
Pre-order only
Vendor code: 1045668
| Rated power, kW | 50 |
| Maximum power, kW | 55 |
| Blades Length, m | 5,8 |
| Wheel Diameter, m | 11,82 |
| Blades Quantity | 3 |
$21,716
Pre-order only
Vendor code: 1046921
| Rated power, kW | 50 |
| Producer | R&X Energy |
| Rated voltage, V | 380V |
| Series | G-Series |
| Country of Origin | China |
$36,030
Pre-order only
Vendor code: 1050575
| Rated power, kW | 20 |
| Producer | R&X Energy |
| Rated voltage, V | 380V |
| Series | H-Type |
| Country of Origin | China |
$12,365
Pre-order only
Vendor code: 1052154
| Rated power, kW | 20 |
| Maximum power, kW | 22 |
| Blades Length, m | 4 |
| Wheel Diameter, m | 1,2 |
| Blades Quantity | 2 |
$8,719
Pre-order only
Vendor code: 1052158
| Rated power, kW | 4,5 |
| Blades Length, m | 2 |
| Wheel Diameter, m | 1,4 |
| Blades Quantity | 3; includes internal boost drum |
| Start Up Speed, m/s | 1,5 |
$3,259
Pre-order only
Vendor code: 1052167
| Rated power, kW | 2,5 |
| Maximum power, kW | 2,8 |
| Blades Length, m | 1,08 |
| Wheel Diameter, m | 2,3 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,029
Pre-order only
Vendor code: 1045690
| Rated power, kW | 3 |
| Maximum power, kW | 3,2 |
| Blades Length, m | 1,7 |
| Wheel Diameter, m | 0,6 |
| Blades Quantity | 2 |
$1,932
Pre-order only
Vendor code: 1045699
| Rated power, kW | 3,5 |
| Maximum power, kW | 4 |
| Blades Length, m | 1,65 |
| Wheel Diameter, m | 1,6 |
| Blades Quantity | 3; includes internal boost drum |
$1,968
Pre-order only
Vendor code: 1045709
| Rated power, kW | 2 |
| Blades Length, m | 1,8 |
| Wheel Diameter, m | 1,2 |
| Blades Quantity | 3 |
| Start Up Speed, m/s | 1,3 |
$1,751
Pre-order only
Vendor code: 1045722
| Rated power, kW | 12 |
| Blades Length, m | 3,6 |
| Wheel Diameter, m | 2,4 |
| Blades Quantity | 3 |
| Start Up Speed, m/s | 2 |
$5,687


























































































































































