Products R&X Energy. Page 4

Pre-order only
Vendor code: 1045731
| Rated power, kW | 2 |
| Maximum power, kW | 2,3 |
| Blades Length, m | 1,17 |
| Wheel Diameter, m | 1,3 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,634
Pre-order only
Vendor code: 1045648
| Rated power, kW | 1 |
| Maximum power, kW | 1,05 |
| Blades Length, m | 0,9 |
| Wheel Diameter, m | 1,83 |
| Blades Quantity | 3 |
$470
Pre-order only
Vendor code: 1045664
| Rated power, kW | 20 |
| Maximum power, kW | 23 |
| Blades Length, m | 3,1 |
| Wheel Diameter, m | 6,4 |
| Blades Quantity | 3 |
$9,369
Pre-order only
Vendor code: 1045670
| Rated power, kW | 20 |
| Maximum power, kW | 25 |
| Blades Length, m | 3,5 |
| Wheel Diameter, m | 7,5 |
| Blades Quantity | 3 |
$16,156
Pre-order only
Vendor code: 1046924
| Rated power, kW | 10 |
| Producer | R&X Energy |
| Rated voltage, V | 380V |
| Series | G-Series |
| Country of Origin | China |
$8,230
Pre-order only
Vendor code: 1052170
| Rated power, kW | 12 |
| Maximum power, kW | 15 |
| Blades Length, m | 2,78 |
| Wheel Diameter, m | 5,85 |
| Blades Quantity | 3 |
$5,506
Pre-order only
Vendor code: 1052159
| Rated power, kW | 5 |
| Blades Length, m | 2,8 |
| Wheel Diameter, m | 1,8 |
| Blades Quantity | 3 |
| Start Up Speed, m/s | 1,5 |
$4,513
Pre-order only
Vendor code: 1057034
| Rated power, kW | 500 |
| Producer | R&X Energy |
| Rated voltage, V | 380V |
| Series | DK-Series |
| Country of Origin | China |
$670,957
Pre-order only
Vendor code: 1045682
| Rated power, kW | 1 |
| Blades Length, m | 1,1 |
| Wheel Diameter, m | 0,52 |
| Blades Quantity | 2 |
| Start Up Speed, m/s | 1,2 |
$686
Pre-order only
Vendor code: 1045691
| Rated power, kW | 5 |
| Maximum power, kW | 5,5 |
| Blades Length, m | 2 |
| Wheel Diameter, m | 0,8 |
| Blades Quantity | 2 |
$2,943
Pre-order only
Vendor code: 1045701
| Rated power, kW | 5 |
| Maximum power, kW | 5,5 |
| Blades Length, m | 2,1 |
| Wheel Diameter, m | 1,85 |
| Blades Quantity | 3; includes internal boost drum |
$3,773
Pre-order only
Vendor code: 1045710
| Rated power, kW | 3 |
| Blades Length, m | 2 |
| Wheel Diameter, m | 1,4 |
| Blades Quantity | 3 |
| Start Up Speed, m/s | 1,3 |
$2,076
Pre-order only
Vendor code: 1045723
| Rated power, kW | 15 |
| Blades Length, m | 3,6 |
| Wheel Diameter, m | 2,4 |
| Blades Quantity | 3; includes internal boost drum |
| Start Up Speed, m/s | 2 |
$6,860
Pre-order only
Vendor code: 1045733
| Rated power, kW | 3 |
| Maximum power, kW | 3,2 |
| Blades Length, m | 1,5 |
| Wheel Diameter, m | 1,5 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,914
Pre-order only
Vendor code: 1045675
| Rated power, kW | 70 |
| Maximum power, kW | 75 |
| Blades Length, m | 7,5 |
| Wheel Diameter, m | 15,5 |
| Blades Quantity | 3 |
$42,890
Pre-order only
Vendor code: 1045654
| Rated power, kW | 2 |
| Maximum power, kW | 2,5 |
| Blades Length, m | 1,25 |
| Wheel Diameter, m | 2,58 |
| Blades Quantity | 3 |
$1,138
Pre-order only
Vendor code: 1045669
| Rated power, kW | 15 |
| Maximum power, kW | 20 |
| Blades Length, m | 3,2 |
| Wheel Diameter, m | 6,7 |
| Blades Quantity | 3 |
$14,965
Pre-order only
Vendor code: 1045674
| Rated power, kW | 50 |
| Maximum power, kW | 55 |
| Blades Length, m | 5,8 |
| Wheel Diameter, m | 12 |
| Blades Quantity | 3 |
$30,868
Pre-order only
Vendor code: 1050107
| Rated power, kW | 20 |
| Producer | R&X Energy |
| Rated voltage, V | 380V |
| Series | G-Series |
| Country of Origin | China |
$13,810
Pre-order only
Vendor code: 1051891
| Rated power, kW | 5 |
| Producer | R&X Energy |
| Rated voltage, V | 220V |
| Series | Spiral Type |
| Country of Origin | China |
$3,212
Pre-order only
Vendor code: 1052169
| Rated power, kW | 8 |
| Maximum power, kW | 9 |
| Blades Length, m | 2,6 |
| Wheel Diameter, m | 5,4 |
| Blades Quantity | 3 |
$4,315
Pre-order only
Vendor code: 1052160
| Rated power, kW | 5 |
| Blades Length, m | 2,8 |
| Wheel Diameter, m | 1,8 |
| Blades Quantity | 3; includes internal boost drum |
| Start Up Speed, m/s | 1,5 |
$4,730


















































































































































